Obraz 3D na Walentynki

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
16298462_1244374962264950_1330735085444685898_n

Tym razem propozycja na zabawę dla Was, jeśli chcecie zaskoczyć swoją drugą połówkę, stwórzcie dla niej coś samodzielnie. Oczywiście jeśli chcecie poproście o pomoc dzieci. W ten sposób pracę wykonacie szybciej, a przy okazji spędzicie trochę czasu wspólnie z maluchami. Szczegóły poniżej.

Marcin – jeden z naszych fanów i wiernych obserwatorów Zainspiruj Malucha, zainspirował mnie do stworzenia obrazu 3D. Z racji tego, że zbliżają się walentynki wspólnie ze swoimi synami Remkiem (7 lat) i Wiktorem (9lat) stworzył serce 3D. Taki obraz pięknie ozdobi każde pomieszczenie, jest łatwe do wykonania, nie zabiera zbyt dużo czasu i nie wymaga wielu materiałów.

Potrzebujecie:

  • drewnianej deski lub sklejki – im większa tym lepsza,
  • muliny lub sznurka w wybranym kolorze (im większe serce tym sznurek powinien być grubszy),
  • taśma,
  • gwoździ z większymi główkami, by przytrzymały mulinę,
  • farbę do drewna,
  • arkusz papieru do zrobienia szablonu serca oraz ołówek do odrysowania,
  • młotek,

W pierwszej kolejności pomalujcie drewno farbą. Gdy farba przeschnie, za pomocą taśmy, zamocujcie arkusz papieru na sklejcie i narysujcie na nim serce. Dookoła krawędzi serca przybijcie gwoździe. W odstępach około 2,5 cm – jeśli serce jest duże. Jeśli jest małe, ta odległość również powinna być stosunkowo mniejsza. Gdy wbijecie wszystkie gwoździe usuńcie papier. Teraz weźcie swój sznurek lub mulinę, zamocujcie do jednego gwoździa i prowadźcie tak by powstała plątanina. Jeśli mulina Wam się skończy, zamocujcie do niej kolejną i zaplatajcie dalej, aż do uzyskania pożądanego efektu. Piękny i oryginalny prezent gotowy!

Zdjęcie serce jest autorstwa Marcina, bardzo mu za nie dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.