Niespodzianka!

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY W DOMU
Niespodzianka

Zabawa wpływająca pozytywnie na motorykę małą, rozwijająca paluszki dziecka oraz jednocześnie te strefy w jego mózgu, które odpowiedzialne są za mowę. Można ją przeprowadzić z dziećmi rocznymi. Znajdźcie w domu małe przedmioty lub zabawki np. figurki zwierząt. Korzystając ze zwierzątek, dodatkowo będziecie mogli przypomnieć sobie ich nazwy, albo dopiero się ich nauczył. Przećwiczcie również odgłosy, które wydają.

Każdą zabawkę z osobna zawińcie w papier. Nie róbcie tego całkiem na sztywno, lecz tak by zawartość nie była widoczna, a małe rączki były w stanie rozwinąć papier.

DSC_0550

Pokaż dziecku ile masz dla niego niespodzianek „ Patrz, ile tu prezentów. Pomożesz mi je rozpakować?!” Pierwszy prezent włóżcie do rączek malucha i rozpakujcie go razem. Powinniście zademonstrować dziecku jak rozwinąć papier.  Zachęćcie je by resztę podarków rozpakowywało samodzielnie.

Jeśli maluch będzie miał z tym problem, pomóżcie mu np. rozwijając pakunek do połowy.

Możecie wszystkie prezenty, pojedynczo włożyć do szklanek. Szklanka objętościowo nie powinna być dużo większa od pakunku. Wyciągając niespodzianki ze szklaneczek, dziecko będzie musiało dodatkowo poćwiczyć paluszki.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.