Nauka figur geometrycznych z sorterem GOKI

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata
5300e084361f0

Dziś zajmiemy się tym kiedy i jak zacząć naukę geometrii z dziećmi. Kiedy można wprowadzać dziecko do świata figur geometrycznych i co może nam w tym pomóc?

Pierwsze próby nauki figur geometrycznych, możecie rozpocząć z dziećmi w wieku 1 – 1,5 roku. Zacznijcie od pokazywania tych najprostszych figur – koło, kwadrat, trójkąt. Potem wprowadźcie te bardziej skomplikowane: półkole, prostokąt, romb itp.

Kiedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak nauczyć dziecko figur, od razu pojawia się pytanie: Jak to zrobić, żeby zarówno dla dziecka jak i dla rodzica było to ciekawe?  Od czego należy zacząć?

Wiele kreatywnych zabawek dostępnych na rynku bazuje na rozróżnianiu kształtów geometrycznych : sortery, książki, konstruktory, puzzle itp.  Dlatego też kupno chociaż jednej z nich pozwoli Wam zapoznać dziecko z figurami w formie zabawy.

Jedną z zabawek godnych polecenia w nauce tego zagadnienia jest sorter. Firma Kabum, która ma w swojej ofercie zabawki rozwijające dla dzieci udostępniła nam drewniany sorter Goki.

Goki to niemiecka firma produkująca najwyżej jakości drewniane zabawki, które cechuje solidność i staranność wykonania.

Korzystając zatem z okazji pozwolimy sobie napisać kilka słów na jej temat.

Sorter Goki to ekologiczna, drewniana zabawka, bezpieczna dla dziecka. Zestaw składa się z podstawki oraz 12 elementów do nakładania. Wszystkie detale sortera są bardzo dokładnie wykonane,  gładkie i przyjemne w dotyku, dzięki czemu zabawka od razu wzbudziła zainteresowanie Asi.

Sorter firmy Goki to idealny przykład tego, jak powinny być wykonane zabawki dla dzieci. Zabawka jest kolorowa, kolory wyraźne i przyciągające uwagę dziecka.

Maluchowi łatwo zapamiętać 4 podstawowe kolory, którymi elementy sortera są pomalowane: zielony, czerwony, niebieski i żółty. Możecie zaproponować dziecku aby poukładało elementy według wzoru, np. najpierw tylko niebieskie, potem czerwone i tak dalej.

Prócz kolorów dziecko nauczy się (co najważniejsze) również rozróżniać podstawowe kształty, takie jak koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat.

Na początek taka ilość w zupełności wystarczy.

Sorter posłuży Wam również jako piramidka, łamigłówka.  Oprócz tego zabawka pomoże Waszemu dziecku rozwinąć:

  • cierpliwość i wytrwałość;
  • motorykę małą;
  • logikę;
  • pamięć.

Oczywiście nie zapominajmy, że największy walor rozwojowy zabawka zapewni wówczas, gdy dziecko będzie bawiło się pod naszą kontrolą, a my będziemy stawiać przed dzieckiem nowe wyzwania, np. poukładanie elementów według koloru, kształtu itp

.

Jak już pisaliśmy, jakość sortera – piramidy od GOKI zasługuje na pochwalę! Kolory są wyraźne, farba nie schodzi i nie ściera się. Zabawka będzie służyła Waszym dzieciom przez długie lata lub posłuży np. rodzeństwu. Ogólnie jesteśmy wielkimi fankami zabawek drewnianych, a ta jest dobrej jakości i z całą pewnością zainteresuje Wasze dziecko.

Sorter GOKI kupicie na stronie firmy Kabum, która oferuję mnóstwo pięknych rozwijających zabawek dla dzieci. Zapraszamy na ich stronę.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.