Naturalne świeczki zapachowe

1 Reply

OZDOBY ŚWIĄTECZNE
naturalne świeczki zapachowe (4)

Osobiście uwielbiam zapach mandarynek, pomarańczy, goździków – jednoznacznie kojarzą mi się ze świętami. Zachęcamy więc do wykorzystania ich do stworzenia oryginalnych ozdób w ostatniej już chwili.

Poniższe propozycje, z całą pewnością unoszącym się od nich zapachem, wprowadzą do Waszych domów świąteczną atmosferę. Wykonanie takich świeczek to dosłownie chwila, a są piękną zimową dekoracją, bardzo przydatną na długie zimowe wieczory. A już w szczególności na ten dzisiejszy, rodzinny!

Potrzebujecie:

  • mandarynki, pomarańcze,
  • goździki,
  • małe świeczki (wkłady),
  • dobrze naostrzony nóż.

naturalne świeczki zapachowe (1)

Pierwsza części zadanie, zdecydowanie skierowana do rodziców. Weźcie ostry nóż i natnijcie pomarańcze/mandarynkę na 2/3 wysokości. Bardzo ważne jest dokładne wydrążenie miąższu przy jednoczesnym uważaniu na to by nie zniszczyć skórki. Najlepiej jest zrobić to małą łyżeczką, lekko podważając środek. Przy wyjadaniu  owocu zdecydowanie mogą Wam już pomóc dzieci :)

Z papieru wytnijcie sobie dowolny kształt np. koło, kwadrat lub gwiazdkę. Przyłóżcie szablon do wnętrza owocu (tej mniejszej części) i odrysujcie, a następnie na desce wytnijcie go.

naturalne świeczki zapachowe (2)

W skórki poproście by dziecko powbijało goździki, dzięki czemu uzyskacie piękny zapach po zapaleniu świeczki. Do wnętrza wsadźcie małą świeczkę, zapalcie i nakryjcie drugą częścią.

Gotowe!

naturalne świeczki zapachowe (3) - GŁÓWNE

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.