„Na tropie angielskich słówek” – Kapitan Nauka – recenzja

Comment

NASZE RECENZJE
20180613_114812

Język angielski towarzyszy naszym dzieciom od początku ich dni, uczą się go już maluchy w żłobku, przedszkolaki potrafią składać pierwsze, proste zdania. Nie oszukujmy się, ten język będzie im towarzyszył przez całe ich życie. Naszym zadaniem jest więc zachęcić maluchy do nauki, przypadkowo nie zniechęcając (pamiętajcie nic na siłę!).

A jak to zrobić? Oczywiście najlepiej przez zabawę, wspólną zabawę. Jeśli jednak brakuje Wam pomysłów lub zwyczajnie nie czujecie się na siłach by być „nauczycielami” swoich dzieci są na to dwa rozwiązania.

Pierwszy to zgromadzenie książek, kart do nauki, mogących nas w tym procesie wspomagać, a drugi to wspólne z dzieckiem uczestnictwo w zajęciach z języka, odpowiednio dostosowanych do ich wieku, prowadzonych przez wykwalifikowanych do tego nauczycieli.

Dziś chciałabym polecić Wam słownik dla maluchów. W kolejnym wpisie znajdziecie wskazówki jak wybrać odpowiednie zajęcia z angielskiego.

„Na tropie angielskich słówek” to pięknie wydany przez Kapitana Naukę, słownik obrazkowy. Ilustracje odgrywają tu kluczową rolę, w książce przeplata się świat fantastyczny z realnym.

kapitan-nauka

Wspólnie możecie wybrać się w podróż statkiem pirackim, pójdziecie na spacer do parku, zoo,  kawiarni, na plażę, do wesołego miasteczka, a nawet ulepicie bałwana! Będziecie mieli również szansę podejrzeć artystę podczas pracy w jego pracowni, rodzinę podczas domowe przyjęcia, możecie też śledzić złodzieja ciemną nocą w mieście a na koniec wizyta na planecie dziwolągów. Wyjątkowe rysunki do książki wykonało jedenastu polskich ilustratorów, a każdą planszę cechuje niepowtarzalny styl i charakter co powoduje, że szybko się nie znudzi. Na każdej kartce na małego odkrywcę czeka coś zupełnie nowego! Zuza uwielbia kartkować książkę, pokazując paluszkiem szczegóły, które ją zainteresują. Franek bawi się nią zupełnie inaczej, zadaje pytania o elementy, powtarza słówka i krótkie zdania, zawarte w książce, po angielsku, szuka szczegółów. Prosi o zagadki zarówno w języku polskim jak i angielskim.

kapitan-nauka1 kapitan-nauka2 kapitan-nauka3

Duży format książki, wyraźne ilustracje, twarde kartki gwarantują dobrą (i bezpieczną) zabawę z dziećmi w każdym wieku. Maluchy będą miały możliwość nauki liczb, kolorów, nazw zwierząt dzikich i domowych, środków transportu,  części ciała i ubrań, kształtów, zabawek, słówek związanych z przyrodą, pogodą, rodziną, emocjami, jedzeniem. Pojawią się również przyimki, przymiotniki i przeciwieństwa. Ciekawe, nie komputerowe ilustracje, dają wiele możliwości zabawy dopasowanej do wieku dziecka. Z książką możecie bawić się w obserwatorów, rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i co najważniejsze wspierać wczesną edukację języka angielskiego.

kapitan-nauka4 kapitan-nauka5 kapitan-nauka6

Wszystkie słówka w książce są podane od razu z polskim tłumaczeniem. Dodatkowo można pobrać nagrania z poprawną wymową w formacie mp3 ze strony www.KapitanNauka.pl/natropie. Jest to spore ułatwienie i wsparcie dla rodziców, którzy nie znają języka, a chcieliby wspierać swoje dziecko w drodze do jego nauki. Słowik zdecydowanie pomoże w nauce, sprawi również, że zapamiętywanie nowych słówek będzie łatwe i przyjemne, a przecież o to właśnie chodzi. Zdecydowanie to lektura, która rośnie z dzieckiem i posłuży aż do okresu kiedy pójdzie do szkoły, a nawet dłużej.

kapitan-nauka7 kapitan-nauka8

W kolejnym wpisie podpowiem jak wybrać odpowiednie zajęcia dla najmłodszych dzieci.

PAMIĘTAJCIE – NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.