Mini karmniki dla ptaków

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
Karmnik dla ptaków z szyszek1 (26)

Podczas zimowych spacerów opowiedzcie dzieciom o zimujących w Polsce ptakach, które poszukują pokarmu, a Wy możecie im w tym pomóc. Będzie to dla nich dobra lekcja zarówno ekologii jak i szacunku dla zwierząt. W ten sposób uwrażliwicie dzieci na los tzw. braci mniejszych.  Zachęcamy wszystkich do stworzenia malutkich karmników dla ptaków z szyszek. Takie karmniki są bardzo łatwe w wykonaniu i niedrogie. Możecie ich zrobić kilka i udekorować choinkę przed domem. Poszukajcie na spacerze szyszki, a w domu połóżcie je przy grzejniku by obeschły i rozłożyły łuski.

Potrzebujecie:

  • kilka szyszek,
  • miód albo masło orzechowe,
  • kawałek mocnego sznurka lub wstążki,
  • ziarna m.in. siemię lniane, pestki słonecznika lub kupiona w sklepie, gotową już karmę dla ptaków z odpowiednią mieszanką ziarenek.

Karmnik dla ptaków z szyszek (3)

Zawieście każdą szyszkę na nocnym sznurku. Na krawędzie szyszki, za pomocą nożyka lub łyżki, nanieście wspólnie z dzieckiem trochę masła orzechowego lub miodu..Następnie obtoczcie je w przygotowanych wcześniej, na talerzyku ziarenkach. Możecie również posmarować szyszkę, a później od góry obsypać ją ziarnami.

Karmnik dla ptaków z szyszek1 (16)

Karmnik dla ptaków z szyszek (2)

+

Karmnik dla ptaków z szyszek (5)

W ten sposób przygotowane mini karmniczki. Rozwieście z dzieckiem na choince. Na koniec pozostaje tylko wypatrywać małych gości.

Nieco większy karmnik możecie zrobić z rolki po papierze toaletowym lub ręczniku kuchennym, jednorazowym. Wystarczy posmarować rolkę w miodzie lub maśle orzechowym i i obtoczyć w ziarenkach. Gdy obeschnie, przymocujcie do niego sznurek (możecie zrobić otwór, przez który go przeciągniecie), tak by dało się go zawiesić na choince.

Karmnik dla ptaków z szyszek12

Karmnik dla ptaków z szyszek1

Karmnik dla ptaków z szyszek (1)

foto Fotolia

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.