Metryczka

2 Replies

ARTYKUŁY ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZRÓB TO SAM
Bez tytułu

Dziś propozycja zabawy… dla rodziców. W Internecie pełno jest firm oferujących oryginalne metryczki dla dzieci. Gdy kilka tygodni temu urodziła się Zuzia pomyślałam, że warto zrobić coś samodzielnie. Zajęło mi to chwilę, ponieważ pracy przy 2-latku i noworodku nie brakuje, jednak chciałam podzielić się z Wami pomysłem na spersonalizowane serduszko tzw. metryczkę. Mam nadzieję, że przyda się do stworzenia pamiątki dla Waszego malucha lub w ramach prezentu dla kogoś z Waszych bliskich.

Znajdźcie jakiś wolny wieczór, zróbcie sobie herbatę i twórzcie!Zuzia_metryczka

Poniżej krok po kroku jak taka metryczkę zrobić:

  1. Wejdźcie na stronę http://www.picmonkey.com/. Na górze znajdźcie przycisk DESIGN i wybierzcie interesujący Was kształt. Ja zdecydowałam się na kwadrat. Po wciśnięciu kształtu zostaniecie przekierowani na stronę do tworzenia.
  2. Wybierzcie znaczek ramki (FRAMES) po lewej stronie i pierwszą opcję SHAPE CUTOUTS, tu macie do wyboru kilka kształtów, w których wnętrzach będziecie tworzyć metryczkę. Ja wybrałam serce, są jeszcze kwadrat, trójkąt, gwiazda itd.
  3. Za pomocą suwaka z napisem SIZE (po lewej stronie) możemy zmienić rozmiar wybranego kształtu. Suwak ANGLE jest do zmiany kąta nachylenia. Ja moje serce trochę pochyliłam, tak wygląda zdecydowanie lepiej. Klikając na środek kształtu możecie zmieniać jego położenie na kartce.
  4. Kolejny krok to napisanie tekstu – i tu zdajcie się na Waszą kreatywność. Wcześniej przygotujcie sobie listę przymiotników związanych z Waszym maluchem oraz wszystkie dane takie jak waga, godzina urodzin, wzrost, dzień narodzin itd. Za pomocą ikonki „Tt” dodajecie tekst klikając na ADD TEXT. Wpiszcie całe zdanie lub tylko słowo, które będziecie chcieli umieścić na metryczce. Tekst wpiszcie w dowolnym miejscu, później będziecie mogli go przenosić i zmieniać.
  5. Gdy lista słów/zdań jest już gotowa możecie zacząć układać je w sensowną całość, zmieniając kolor i czcionkę. Dopasujcie je do wybranego kształtu. Wyrazy można również ustawiać po skosie, a także pionowo. Program umożliwia również dodawanie obrazków – ta opcja znajduję się pod przyciskiem OVERLAYS (motylek z lewej strony). Tam znajdziecie całą masę obrazków, ułożonych kategoriami. Oczywiście podobnie jak w przypadku tekstu, możecie zmniejszać i powiększać je, obracać i zmieniać kolory.
  6. Gdy metryczka będzie już skończona, zmieńcie jeszcze tło na białe, za pomocą przycisku BASIC EDITS (pierwszy kwadracik po lewej stronie).
  7. Na koniec zapiszcie obrazek (SAVE na górze) i wydrukujcie – metryczka gotowa.

z logo

Maskotka widoczna na zdjęciu jest prezentem od  Hencz Toys Polskiego producenta zabawek dla dzieci, laureata wielu nagród. O Tymku, bo tak ma na imię ta  sympatyczna żyrafa, napiszemy wkrótce trochę więcej, bo nie jest to zwykła żyrafa 😉

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.