Memory z żołędzi

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
DSC00539

Jak już z pewnością zauważyliście, staramy się wykorzystać jesień, która do nas zawitała, w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego też, coraz częściej wykorzystujemy to co niesie ze sobą ta pora roku, stąd też tyle prac twórczych z wykorzystaniem tego co w jesieni najpiękniejsze. Dziś zapraszamy na zabawę żołędziami. Zabawa znana chyba wszystkim, ale do samodzielnego wykonania, co gwarantuje jeszcze większą satysfakcję z gry. Memory, rozwija pamięć i uwagę dzieci.

DSC00533

Zabawa tym samym zestawem kart, w pewnym momencie staje się nudna, stąd też pomysł na wykorzystaniem kapelusików z żołędzi. Pomalujcie wnętrze farbami, po dwa z każdego koloru. Następnie jak w standardowej grze, odwróćcie je do góry nogami, tak by nie było widać spodu – i rozpocznijcie poszukiwanie jednakowych kolorów. Jeśli znajdziecie dwa tego samego koloru, zabierajcie je na bok, jeśli będą w dwóch różnych kolorach, odwróćcie je ponownie i szukajcie dalej.

20 kapelusików, 10 kolorów. By dodać grze trudności, możecie użyć kolorów zbliżonych np. zielony i szmaragdowy. Ta wersja zdecydowanie dla starszych dzieci.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.