Matematyczne zabawy w kuchni

1 Reply

MONTESSORI ZABAWY 2-3 lata ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZABAWY W KUCHNI
DSC_3802(1)

Naukę matematyki można rozpocząć już od najmłodszych lat. Dwuletnie dziecko chętnie pozna pierwsze cyfry. A jeśli przy okazji będzie miało przy tym mnóstwo zabawy, z pewnością nauczy się ich szybciej. Poniżej kilka takich pomysłów.

Możecie wspólnie z dzieckiem zrobić ciastka w kształcie liczb. Zróbcie swoje ulubione ciasto za pomocą noża, wykrójcie z niego liczby. Dziecko z pewnością chętnie upiecze z Wami ciastka, a później (jeszcze chętniej) je zje.

Możecie również z ciasta, za pomocą formy wyciąć różne kształty, figury. Na każde takie ciastko możecie wykroić liczbę lub cyfrę. Jest to wersja bardziej czasochłonna i skomplikowana, ale maluch dzięki niej nauczy się nie tylko liczb i cyfr, ale również kształtów.

Inny pomysł na naukę liczb i cyfr, to wspólne gotowanie zupy lub zrobienie sałatki. Wcześniej, razem policzcie ile warzyw, danego rodzaju będziecie potrzebować. Nie zapomnijcie założyć fartuszków – to doda zabawie powagi! Poproście dziecko by umyło np. 3 ziemniaki, 1 marchewkę, 3 cebule, 4 pomidory, 2 ogórki itp. Policzcie razem z dzieckiem, ile fasolek daliście do zupy. Kiedy zupa się ugotuje, nie zapomnijcie razem przypomnieć sobie co i w jakiej kolejności kładliście do garnka/salaterki. Nakrywając do stołu mówcie, ile talerzyków, łyżek i noży kładziecie Nie zapominajcie podziękować dziecku za pomoc!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.