Mały konstruktor w wannie

1 Reply

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
DSC00724

Tworzenie, konstruowanie to świetne zajęcie dla dzieci. Tego typu zabawy rozwijają logiczne myślenie, działają pozytywnie na wyobraźnię i myślenie przestrzenna. Konstruować można praktycznie wszędzie i używając wszystkiego. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia!

Wasze maluchy mogą tworzyć w domu, z dowolnie wybranych przedmiotów, nie ograniczając się jedynie do klocków do tego przeznaczonych. Podczas spaceru – z materiału przyrodniczego. Chcemy udowodnić Wam, że również da się tworzyć w wannie – z celulozowych ściereczek. Jeśli macie kilka takich w domu, w różnych kolorach, jesteście gotowi zorganizować dzieciom wspaniałą rozrywkę. Można ją zorganizować w domu jak i na każdym wyjeździe.

Potrzebujecie:

  • kilka kolorowych, celulozowych ściereczek
  • nożyczki
  • porę kąpieli 😉

Wytnijcie różne kształty, wzory w ściereczkach i dajcie je dziecku podczas kąpieli. Maluch może bawić się nimi zarówno w wannie jak i pod prysznicem. Wycięty kształt należy zamoczyć w wodzie i przykleić do wanny lub na kafelki. Można je również do woli moczyć w wannie, będą bardzo dobrze pływały, wyciskać i co najważniejsze kleić.

Po skończonej zabawie połóżcie je gdzieś, gdzie będą mogły dobrze wyschnąć, by nie stały się źródłem wylęgania bakterii.

konstruktor w wannie

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.