Malowanie szyszek

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
malowanie szyszek (1)

Myślę, że wśród nas znajdzie się kilka osób, które są fanami grzybobrania. Spacer po lesie plus poszukiwanie grzybów, to dla niektórych wspaniała forma odpoczynku. A czy kiedykolwiek ruszyliście do lasu by poszukać szyszek? Prawdopodobnie, nawet jeśli wracaliście z nimi do domu, nie był to główny cel Waszej wycieczki. A szkoda, bo z szyszek można stworzyć wspaniałe dzieła, razem ze swoimi maluchami.

By połączyć szyszki razem z innymi materiałami, wystarczy użyć plasteliny lub kleju. Plastelinę polecamy zdecydowanie młodszym dzieciom, dodatkowo poćwiczą sobie paluszki/motorykę małą. Kleju niech używają dzieci, przynajmniej w wieku przedszkolnym. Które to, z całą pewnością nie będą miały ochoty na jego spróbowanie, co mogłoby się zdarzyć przy dzieciach młodszych.

Zachęcamy Was dziś, do malowania szyszek, które w kolejnych dniach będziecie mogli wykorzystać do kolejnej zabawy. Radzimy, by po przyniesieniu szyszek z lasu, zostawić je na kilka dni do wyschnięcia. Szyszki muszą nieco przyzwyczaić się do nowego otoczenia, złapać jego temperaturę, przez co rozłożą swoje płatki. To zdecydowanie ułatwi Wam malowanie.

Do malowania wykorzystajcie farby akrylowe lub plakatowe. Osobiście bardziej polecamy akwarele, mają zdecydowanie żywsze kolory i lepiej kryją naturalny kolor szyszek.

malowanie szyszek (2)

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.