Malowanie samochodzikami

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
kolaż

Franek, od pewnego czasu, bardzo lubi malować farbami i oczywiście (jak prawdziwy mężczyzna), bawić się samochodami. Postanowiłam połączyć te dwie zabawy – był to w pewnym sensie eksperyment. Eksperyment, który okazał się świetnym doświadczeniem i zabawą.

DSC01487Dajcie dziecku samodzielnie wybrać kolor farby. Niech następnie pomaluje koła, dużą ilością farby. Do nakładania najlepszy będzie pędzelek. Połóżcie przed dzieckiem czystą kartkę, A4, a najlepiej A3, bloku technicznego (ponieważ jest grubszy, nie będzie się tak zwijał). Wy na kartce, w różnych miejscach, zostawcie kilka „kleksów” farbami.

I to już wszystko, dalej dziecko bawi się praktycznie samo. Niech zostawia ślady kołami, niech wjeżdża w „kleksy”. Możecie jedynie wspólnie porównać ślady zostawione przez samochody – niektóre będą wąskie, inne szerokie. Później możecie poprosić dziecko by się odwróciło, a Wy w tym czasie, na czystej kartce papieru, zostawcie ślady kół (2-3 samochodami). Zadaniem malucha będzie odgadnąć, który samochód zostawił który ślad?

2015-09-23

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.