Malowanie patyczkami do uszu

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
malowanie patyczkami do uszu

Mogłoby się wydawać, że patyczki służą tylko do jednego celu – nic bardziej mylnego!! Zachęcamy do malowania patyczkami. Po namalowaniu takiego rysunku przez nasze dziecko, możemy zachować je na pamiątkę, lub włożyć w ramki i postawić w pokoju malucha.

Malowanie patyczkami jest etapem pośrednim, pomiędzy malowaniem palcami a pędzle.  Jest to bardzo nietypowa technika malarska, która z pewnością zainteresuje dzieci w każdym wieku. Dziecku będzie zdecydowanie łatwiej malować patyczkiem niż pędzlem. Do malowania patyczkami potrzebne będą farby do malowania palcami lub standardowe farby i oczywiście duża ilość patyczków do uszu.

DSC01589

Na początku pokaż dziecku jak malować np. linię lub kropki. Nawet najmłodsze dzieci nie powinny mieć z tym problemu, jest to bowiem podobne do malowania palcami.

Podczas malowania, można użyć szablonu, który będzie wystarczyło wypełnić kropkami pożądanego koloru. wystarczy wypełnić obraz kropkami pożądanego koloru. Wykorzystajcie też różnego rodzaju kolorowanki, które wypełnicie małymi kropeczkami z farby.

Dobrej zabawy!

DSC01592 DSC01603

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.