Malowanie na mleku

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
ll

Dziś propozycja małych czarów. Myślicie, że farbami da się malować tylko na kartce? Jeśli tak to jesteście w błędzie. Ja do tej pory też byłam. Okazuję się, że można malować nimi również na …. mleku. Nie wierzycie? To przeczytajcie ten wpis.

Franek od jakiegoś czasu chętnie maluje farbami. Dlatego też szukałam pomysłu na urozmaicenie takiej zabawy. Na jednym z forów natknęłam się na zdjęcia obrazów malowanych na mleku. Pomyślałam – to jest to! Na następny dzień zebrałam wszystkie potrzebne materiały (z całą pewnością Wy również je wszystkie lub chociaż większość macie w domu) i zaprosiłam syna do wspólnej zabawy.

Malowanie na mleku1

Potrzebujecie:

  • farby,
  • pojemnik po jajkach lub inny pojemnik, w którym rozrobicie farby,
  • kroplomierz lub strzykawka,
  • pojemnik z mlekiem,
  • patyczki do uszu

DSC03482

W pierwszej kolejności wlejcie mleko na talerz lub dowolnej miseczki. W pojemniku na jajka wymieszajcie wybrane przez siebie kolory farb z wodą. Nauczcie dziecko nabierać farby kroplomierzem lub strzykawką. Każde dziecko po pewnym czasie zrozumie jak właściwie ich używać. Przy okazji będzie to idealne ćwiczenie dla motoryki małej. Zakraplajcie na mleko (powoli) różne kolory, tak by zapełnić całą białą (mleczną) powierzchnię. Następnie zanurzcie patyczek do uszu w płynie do naczyń i delikatnie dotnijcie kolorowej powierzchni. Widzicie co się dzieje? C Z A R Y!

DSC03485

Taki rysunek jest niezwykły, nie zastyga na kartce a porusza się, pływa i zmienia z minuty na minutę. Każdy więc będzie niepowtarzalny.

Przy okazji z użyciem barwników i patyczków do uszy, Franek stworzył niepowtarzalne dzieło również na białym talerzyku.

Jeśli wykorzystacie powyzszą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

 

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.