Malowanie lodem z solą

1 Reply

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
malowanie lodem z solą (5)

Kolejny kreatywny sposób na malowanie, tym razem w zimowym klimacie – kolorowym lodem z solą. Szczegóły poniżej.Przed rozpoczęciem zabawy, musicie się nieco przygotować. Do foremek na lód wlejcie wodę, a następnie pędzelkiem dodajcie trochę farby. Najlepiej użyjcie kilku kolorów, wtedy będzie więcej zabawy. Idealne do tego będa foremki do robienia domowych lodów, z patyczkiem. Poczekajcie, aż woda się zamrozi.

malowanie lodem z solą (1)

Gdy kostki będą już gotowe, przygotujcie duży blok techniczny i poproście dzieci by zaczęły malowanie. Lód będzie pozostawiał barwne ślady. Następnie posypcie je dużą ilością soli. I znów pozwólcie dziecku malować, tym razem po soli. Możecie również wsypać trochę soli do miseczki lub postawić solniczkę przed dzieckiem, tak by miało do niej ciągły dostęp i posypywało swoje dzieło.

Malowanie lodem z solą

malowanie lodem z solą (2)

malowanie lodem z solą (3)

malowanie lodem z solą (4)

Franek dodatkowo wymyślił, że jednym ze swoich samochodów będzie pokonywał przeszkody zbudowane z lodowych kostek. Przy okazji w ten sposób tworzył ciekawe wzory na kartce, tak jak przy malowaniu samochodzikami

malowanie lodem z solą (6) malowanie lodem z solą (7)

Gdy obrazek przeschnie, będzie się pięknie mienił.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.