Malowanie kolorowym lodem

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
malowanie-kolorowym-lodem-7

Jeśli macie w domu kilka małych pojemników do robienia domowych lodów lub po prostu kilka pojemników po jogurtach i patyczki do lodów, jesteście w stanie stworzyć lodowe farby idealne do zabawy na dworze w te upalne dni. Zabawa z całą pewnością, na dłużej pochłonie Wasze maluchy.

malowanie-kolorowym-lodem-1

Potrzebujecie:

  • pojemniki na lody lub pojemniki po jogurtach,
  • farby lub barwniki spożywcze,
  • patyczki do lodów,
  • woda,
  • papier do malowania.

Napełnijcie pojemniczki wodą, dodajcie do nich trochę farby lub barwniki spożywce. Włóżcie do kubeczków/ pojemników patyczki , tak by później można było wyciągnąć zamarznięte farby z pojemników.

malowanie-kolorowym-lodem-2

Gdy zamarzną dajcie je dziecku, przygotujcie też kartki papieru na których maluch będzie mógł malować.  W ten sposób powstaną niepowtarzalne wzory. Przy okazji maluchy trochę się ochłodzą jak i również nieco pobrudzą dlatego najlepiej ubrać je w jakieś stare ubrania.

malowanie-kolorowym-lodem-6 malowanie-kolorowym-lodem-5 malowanie-kolorowym-lodem-4 malowanie-kolorowym-lodem-3

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.