Malowanie gwizdkiem

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC01113

Po urodzinach dzieci zostało nam w domu kilka gwizdków z papieru. Już same w sobie stanowiły ciekawą formę zabawy dla naszych maluchów. Jednak nie byłybyśmy sobą gdybyśmy nie postanowiły wykorzystać ich, w nieco inny sposób.

Pojawiła się myśl malowania nimi. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Asia bardzo chętnie włączyła się w zabawę.

Potrzebujecie:

  • kilka kolorów farb,
  • gwizdek lub kilka,
  • kartkę z bloku A3, A2.DSC01099

W pierwszej kolejności wytłumaczcie dziecku na czym polega zabawa. Jego zadaniem będzie zamoczyć gwizdek w farbie, następnie dmuchnąć tak by się rozwinął, a jego końcówka z farbą dotknęła papieru. Zadanie wcale nie takie proste, szczególnie dla najmłodszych dzieci. Prócz tego, że stworzycie niepowtarzalne dzieło, dziecko poćwiczy wydechy.

Jeśli wykorzystacie nasze inspiracje, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabaw i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawy przypadły Wam do gustu, udostępnijcie je u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.