Lodowe iglo w kolorach tęczy

4 Replies

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZRÓB TO SAM
logowe iglo (3)

Kto z nas, chociażby na chwilę nie chciał kiedyś schować się w iglo? Dom ze śniegu to marzenie niejednego z nas. Niestety w naszym klimacie, ciężko o taka atrakcję na dłużej. Postanowiłam z synem jednak stworzyć coś na wzór mini iglo. I choć nasz wersja rzeczywiście jest minimalistyczna, a Franek się w niej nie zmieściły, zabawa i tak była wspaniała. Zachęcam również Was do zrobienia czegoś podobnego. Być może znajdzie się ktoś, kto stworzy coś zdecydowanie większego? Jeśli tak, wyślijcie do mnie zdjęcia z waszym śnieżnym domkiem!

Potrzebujecie:

  • kartony po mleku,
  • woda,
  • farby w różnych kolorach lub barwniki,
  • świeczki i zapałki,

Do dużej miski nalejcie wody, dodajcie sporo farby lub barwnika i wymieszajcie wszystko. Następnie za pomocą lejka, przelejcie zawartość miski do kartonu. Im więcej kolorów zrobicie, tym efekt będzie lepszy. Każdy kolor rozróbcie w ten sam sposób. Pamiętajcie by nie napełniać kartonów do samego końca, by nie pękły.  Jeśli na dworze jest mróz, wstawcie wszystkie kartony z kolorową wodą na balkon/taras, na kilka dni. Im dłużej postoją tym większa szansa, że cała woda zamarznie.

logowe iglo (4)

Nasze cegiełki z wody robilśmy w czasie gdy w Warszawie były te najwyższe mrozy. Wystarczyły 4 dni i 4 noce, by woda zamarzła. Przy temperaturach około -5* potrzymajcie kartony około tygodnia na dworze.

logowe iglo (5)

Gdy woda zamarznie, rozetnijcie kartony i wyciągnijcie cegiełki. Dobrze jest to robić w okolicy, w której zaczniecie budowę. Cegiełki będą nieco farbować. Gdy już wyjmiecie wszystkie ustawcie je w dowolnej konfiguracji.

logowe iglo (7)

logowe iglo (6)

Najlepszy efekt uzyskacie wieczorem, zapalając świeczkę, wszystkie kolory będą się pięknie mieniły. W tej sposób nasze małe iglo zamieniło się w mroźną latarnię.

logowe iglo (1)

Efekt zaskoczył nie tylko Franka. Mamy nadzieję, że latarnia postoi długo w naszym ogrodzie.

Jeśli wykorzystacie moją inspirację, prześlijcie do mnie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.