Letnie segregowanie – ćwiczenia na motorykę małą

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
2-motoryka-mala-segregowanie1

Za oknami piękne lato, to idealny czas by spędzić trochę czasu na dworze. Z całą pewnością chcielibyście chwilę posiedzieć w ciszy i spokoju, bez konieczności biegania za ciekawymi świata maluchami? Spokojnie, każdy ma do tego prawo! Szczęśliwy i wypoczęty rodzic = szczęśliwe dziecko.

Jeśli więc akurat nie macie zbyt dużej ochoty na zabawę, a wolelibyście usiąść w cieniu i chwilę odpocząć, mam dla Was pewną propozycję. Wystarczy wyciągnąć z szafki trochę makaronu, fasoli, ziaren różnej wielkości, w rożnych kolorach.

20170626_114739

Wymieszajcie to wszystko w jednej misce, dajcie dziecku kilka kolorowych talerzyków i poproście by oddzieliło wszystko na osobne kupki.  Wykorzystajcie to co akurat znajdziecie w domu, możliwości jest naprawdę wiele.

2-motoryka-mala-segregowanie

Gwarantuję Wam, że maluchy będą zaintrygowane taką prostą w organizacji zabawą, a Wy będziecie mieli chwilę dla siebie. Przy okazji dziecko poćwiczy motorykę mała, co jak wiecie jest niezwykle ważne. Pamiętajcie o tym, by wykorzystane materiały dopasować do wieku dzieci, które będą segregowały. My wykorzystaliśmy suche produkty, bez gotowania (Wy możecie je obgotować) mimo to Zuzia musiała konieczni wszystkiego spróbować.

2-motoryka-mala-segregowanie2

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac nazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.