Latarnia ze śniegu

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT
latarnia ze śniegu (1)

Świecący śnieg – czy to możliwe? Z dzisiejszą propozycją zabawy, zdecydowanie tak. Jeśli za oknami macie śnieg i mróz, to najlepszy powód by wyjść stworzyć coś niesamowitego z tego naturalnego materiału. Najlepszy efekt uzyskacie gdy już się ściemni. Zachęcamy do stworzenia śnieżnej latarni.

Potrzebujecie:

  • kulki ze śniegu,
  • latarkę lub świeczki,
  • zapałki jeśli użyliście świeczki.

Gdy zacznie robić się ciemno, wyjdźcie z dziećmi na dwór. Wspólnie ulepcie około 15-20 kulek śnieżnych. Najlepiej gdyby były wielkości kulek do suchych basenów dla dzieci. Gdy przygotujecie odpowiednią ilość „materiału budowlanego”, oczyścicie ze śniegu miejsce w którym rozpoczniecie budowę. Z kilku kulek zacznijcie układać okrąg, tak by jedna dotykała drugą. Układajcie kolejne kręgi, na poprzednim, zwężając wszystko w górę (na kształt trójkąta). Zostawcie jednak niewielki otwór na górze, przez który będziecie mogli wsadzić świeczki lub latarkę. Gdy zrobi się już ciemno, włóżcie świeczkę lub latarkę i zapalcie. Śnieżna latarnia gotowa!

latarnia ze śniegu (2)

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.