Latające komety

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZRÓB TO SAM
DSC00768

Zabawa bardzo prosta do zrobienia, jednocześnie bardzo ciekawa w swojej prostocie. Pomyślałyśmy o niej, gdy zobaczyłyśmy jak dzieci pod blokiem rzucają kasztanami. By urozmaicić nieco taką zwykłą zabawę, do kasztanów można doczepić kolorowe tasiemki lub bibułę i zrobić z nich latające komety.

Świetne ćwiczenie na koordynacje oko-ręka, oraz rzucanie do celu.

 Potrzebujecie:

  • kilka kasztanów,
  • bibuła lub tasiemki,
  • metalowe spinacze,

Ogon komety robimy z bibułki lub tasiemek, im więcej kolorów tym lepszy efekt. Ogon przymocujcie metalowym spinaczem, upewnijcie się, że dziecko nie da rady go samodzielnie wyciągnąć. Zanim zamocujecie spinacz, musicie w kasztanie zrobić małe dziurki i nimi przyciśnijcie tasiemki lub bibułki.

Gdy dziecko rzuci kasztany, będą wyglądały one jak latające komety, tasiemki ładnie się rozwijają pod wpływem wiatru, będą powiewały w locie i szeleściły.

Kasztanami można rzucać, bawiąc się w kto dalej, biegać z nimi, trafiać do celu. I tym razem ogranicza Was jedynie wyobraźnia Wasza i dziecka.

latajace komety

O tym jak wykorzystać kasztany do nauki matematyki pisałyśmy TU. Można ich użyć również do nauki figur geometrycznych, szczegóły TU.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.