Lampka świąteczna

2 Replies

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZRÓB TO SAM
glowne

Przez ostatnie tygodnie, prawie codziennie, w naszym domu powstawały nowe dekoracje świąteczne. Był to też czas porządków przedświątecznych. Dlatego też postanowiłam pozbyć się kilku zgromadzonych wcześniej pudełek i opakowań, których nazbierało nam się już sporo. Okazało się, że karton po mleku lub soku, może być dobrym materiałem do zrobienia zimowej latarni. Również Was zachęcam do jej stworzenia wspólnie z dziećmi.

Potrzebujecie:

  • pudełko po soku lub mleku,
  • latarkę,
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowy lub biały papier.

W kartonie po mleku lub soku, wytnijcie jego spód. Całość obkleicie białym lub kolorowym papierem. Przygotujcie sobie kolorowe, świąteczne motywy do obklejenia dwóch boków. Ja zrobiłam choinki z ozdobami z cekinów.

lampka świąteczna (2)

Następnie dorosły, za pomocą grubej igły, szydełka lub nożyczek będzie musiał stworzyć np. śnieżynki, robiąc dziurki w kartonie.

lampka świąteczna (3)Gdy ozdoby będą już przyklejone, a otworki porobione, w środek wstawcie latarkę.Oczywiście najlepszy efekt uzyskacie wieczorem w zaciemnionym pokoju.

lampka świąteczna (4)

lampka świąteczna (5)

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych pracnazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.