Labirynt z taśmy malarskiej

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
labirynt z taśmy klejącej (2)-1

Jeśli jesteście fanami gier, które można zorganizować samodzielnie (bo ja zdecydowanie tak!) to dzisiejsza propozycja jest dla Was. Proponuję stworzenie labiryntu. Zamiast więc do sklepu z grami planszowymi czy innymi zabawkami, zapraszam Was do sklepu budowlanego po taśmę malarską.

Pomysł z wykorzystaniem taśmy malarskiej do zrobienia toru samochodowego, bardzo wam się spodobał, dlatego dziś kolejna propozycja.

Labirynty są zabawami, które świetnie rozwijają wyobraźnię, uwagę, myślenie logiczne.

Na podłodze, za pomocą taśmy zróbcie dowolnej wielkości labirynt, z kilkoma lub tylko jednym wyjściem, prosty lub skomplikowany – wszystko zależy od wieku dziecka, dla którego go tworzycie. Dajcie dziecku samochodzik lub ulubionego misia, niech wspólnie szukają rozwiązania i wyjścia! Użyjcie dodatkowego przedmiotu w zabawie, poćwiczy dziecko przy okazji koordynację.

labirynt z taśmy klejącej (1)

U nas zabawę z przejściem przez labirynt, połączyłyśmy z zabawą w odgrywanie roli. Mała kawiarenka za miastem, do której jest wielu chętnych. Aby się do niej dostać trzeba było pokonać cały labirynt.

labirynt z taśmy klejącej (2)-1

Zabawa tak wciągnęła Franka, że nie mogłam usunąć labiryntu z podłogi. Przykryliśmy go jedynie dywanem. Można się nim bawić w każdym dowolnym momencie.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.