Labirynt dla najmłodszych

1 Reply

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
labirynt dla najmłodszych

Dziś o zabawie niezbyt skomplikowanej, nie wymagającej dużego nakładu pracy z Waszej strony, a dającej wiele możliwości – labirynty. Wszelkiego rodzaju labirynty, to świetny sposób na pozytywne wspieranie rozwoju naszych maluchów.

Poszukiwanie właściwej drogi wspiera zarówno rozwój wyobraźni przestrzennej, logiczne myślenie oraz pamięci. Labirynty są przyjemną zabawą nie tylko dla tych najmłodszych. Dziś jednak przedstawimy sposób na zabawę w labirynt, właśnie dla najmniejszych smyków.

Dzieci w wieku  około 1,5 roku, chętnie zaangażują się w małe poszukiwania. Labirynt można stworzyć z klocków, tak jak zrobiliśmy to my. Na początek skonstruujcie niezbyt skompilowany, niech Wasz maluch ćwiczy koncentrację i uwagę.  Do zabawy możecie im dać malutkie zabawki które będą krążyły po labiryncie, mogą po nim wodzić paluszkiem, toczyć po nich piłeczki a nawet dmuchać w nich piłki z waty, za pomocą słomki. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia! By urozmaicić zabawie, co jakiś czas zmieniajcie układ w labiryncie. Niech trasa staje się coraz bardziej skomplikowana.

Jeśli zaś zdecydujecie się na dmuchanie kulek z waty, zapraszamy do małego treningu. O dmuchaniu kuleczek pisałyśmy wcześniej, szczegóły znajdziecie TU.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.