Kwiatowe fantazje z patyczków

2 Replies

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC00648

Okazuje się, że kwiaty można tworzyć rzeczywiście z bardzo różnego materiału. Robiłyśmy już kwiaty z dyni i płatków migdałowych TU, kwiaty jesienne z żołędzi, liści, kasztanów, szyszek itp. TU. Okazuje się jednak,  że można je również zrobić z materiałów dostępnych w domu – słomki, patyczki do uszu. Będzie to  świetny prezent na zbliżający się dzień Babci i Dziadka. 

O patyczkach do uszu, które można wykorzystać jako pędzelek do malowania TU, czy materiał do wkładania w durszlak by poćwiczyć motoryke małą TU, pisałyśmy już wcześniej. Dziś zachęcamy by stworzyć z nich piękne kwiaty, które staną się ozdobą Waszych domów i domów dziadków.

Potrzebujecie:

  • ciastolina lub plastelina,
  • patyczki do uszu,
  • słomki ,
  • spożywczy barwnik dowolnego koloru,
  • nożyczki

 

DSC00648

Patyczki do uszu należy przeciąć na pół i zamoczyć w wodzie z dowolnym barwnikiem, by zmieniły kolor. W tym czasie musicie uformować kulkę z ciastoliny lub plasteliny, która posłuży jako środek kwiatka. Gdy patyczki obeschną, powkładajcie je w ciastolinę lub plastelinę, tak by pokryły całą jego powierzchnię. Możecie również nieco zamienić kolejność, i ufarbować patyczki dopiero po ozdobieniu całego kwiatka.

Kwiat gotowy!

DSC00653

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.