Kto wyżej? Zabawy w kuchni

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
DSC_3902logo

Franio ciągle skacze, biega, kręci się itd. Zdecydowanie jego ulubioną formą rozrywki, są wszystkie zabawy wymagające aktywności. Czasem mam wrażenie, że jest w stanie wymyślić zabawę z niczego.  Pewnego dnia, podczas robienia obiadu, potrzebne mi były rękawice kuchenne. W pierwszej kolejności przechwycił je Franio, zaczęło się ciekawie…

Jak syn się bawił:

Zabawa niby prosta, bo polegała na podrzucaniu rękawic do sufitu. Jednak dostarczała mu tak wiele radości i śmiechu, że nie miałam sumienia mu przerywać. Po ugotowaniu obiadu i ja włączyłam się do zabawy. Rękawice wpadały wszędzie. Szczególny zachwyt wywoływało lądowanie rękawic na szafkach, blacie w kuchni oraz półkach. Podpowiem, że nie ma obowiązku ich łapania. Zabawa rzeczywiście dostarcza dużo śmiechu, zarówno Franiowi jak i mi osobiście.

Asia, córka drugiej z nas również bawiła się świetnie. Prócz podrzucania, toczyła je po podłodze, zakładała na swoje maskotki.

Jakie są plusy tej zabawy?

Podrzucanie przedmiotów w górę rozwija mięśnie i sprawność rąk, zwłaszcza, gdy dziecko celuje rękawicą np. w półkę lub szafkę. Podskakiwanie wpływa pozytywnie na nóżki i koordynację całego ciała. W wieku dwóch lat, jest to niezwykle pożyteczne dla ogólnego rozwoju fizycznego dziecka.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.