Książki obrazkowe – Auta, Na Budowie, Samolotu i Automoto – recenzja

Comment

NASZE RECENZJE
20161108_181145

Znacie książki bez tekstu wnoszące maksimum treści? Niemożliwe?! A jednak, wydawnictwo Babaryba ma dla Was nawet kilka takich pozycji. Usiądźcie wygodnie i przeczytajcie recenzje 4 książek dla dzieci, które nie zawierają żadnego tekstu, a nauczą Wasze dziecko więcej niż niejedna książka z tekstem. Zaczynajmy!Z pewnością zastanawiacie się jak to możliwe, że książka bez tekstu może być ciekawa, a oprócz tego uczyć? Akurat w przypadku książek AUTA, NA BUDOWIE, SAMOLOTY i AUTOMOTO, brak tekstu działa jedynie na plus. Dziecko otwiera książkę, przegląda strony i zaczyna samo tworzyć historie. Każda z tych historii będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Książki idealnie działają na wyobraźnię, nakręcając ją do granic możliwości! Zapewniam Was, że nawet Wy – dorośli świetnie będziecie bawić się podczas wspólnego ich oglądania.

Książki są wielkoformatowe, mają po 8 stron, a na każdej znajduje się duży, wyraźny i niezwykle kolorowy obrazek, pełen szczegółów. Każda strona to nowa przygoda, która wciągnie Waszego malucha.

auta-i-inne-recenzja5

Przeglądanie najlepiej zacząć od ostatniej strony, gdzie przedstawieni zostali bohaterowie, większość z nich powtarza się w 3 książkach. Jest np. Tukan Pelo, Profesor Śmigiełko, Borys Poważka, Słoniątko Bablątko, Złodziej Mops i Policjantka Kiki – którzy w każdej części mają inne przygody, zajączek Mimik z rodzicami, Babcia Pudelka, Kotek Urlopek i wielu, wielu innych.

Książka AUTOMOTO jest pozycją oddzielną, to zdecydowanie propozycja dla fanów motoryzacji. Wszyscy bohaterowie zostali przedstawieni na ostatniej stronie. Każdy z nich prowadzi inny pojazd jest np. rolnik Kazik w ciężarówce, weterynarz Staszek odwiedzających zwierzęta swoim jeepem, znajdzie się też pirat drogowy w sportowym samochodzie, a nawet motocyklista. Ku uciesze Franka jest też ambulans i policja, a to już w naszym przypadku gwarancja dobrej zabawy.

auta-i-inne-recenzja4

Książki AUTA, SAMOLOTY i NA BUDOWIE to historie pełne przygód bohaterów z małego miasteczka Sprężyna Zdrój. Tu wszyscy się znają i lubią. Książki ukazują całą gamę różnych pojazdów i tak np. w części AUTA dziecko zobaczy wóz strażacki, karetkę pogotowia, śmieciarkę, wóz policyjny, taksówkę, dźwig, koparkę, kombajn, wyścigówkę itp.

auta-i-inne-recenzja2

SAMOLOTY to książka o latających maszynach, jest hydroplan, zeppelin, balon, dwupłatowiec, samolot pasażerski oraz transportowy, helikopter, szybowiec, paralotnia, odrzutowiec oraz pojazdy do obsługi lotniska.

auta-i-inne-recenzja3

Książka NA BUDOWIE ukazuje 4 pory roku oraz zwraca uwagę na mijający czas. Dziecko będzie miało możliwość obserwowania jak postępują prace na budowie w miasteczku wraz ze zmieniającą się aurą.

auta-i-inne-recenzja1

AUTOMOTO to odrębna pozycja, jednak stworzona na tej samej zasadzie – wielkoformatowej książki obrazkowej. Przekładając strony dziecko będzie mogło przekonać się, jak pełne pojazdów są nasze drogi – samochody, autobusy, ciężarówki, tramwaje, koparki, motocykle, kampery, śmieciarki, wozy straży pożarnej, policji, karetki. Wszystkie pojazdy poruszają się zarówno w nocy jak i w dzień. Również tu mimo braku tekstu, wartka akcja dzieje się na każdej stronie. Maluch zobaczy tor wyścigowy, wypadek samochodowy, pracę na placu budowy oraz w serwisie samochodowym. Sprawdzi jak wygląda praca na roli, co dzieje się z mlekiem które odbierane jest z gospodarstwa, jak bawią się ludzie na miejskiej plaży itd.

auta-i-inne-recenzja6

Wszystkie książki wykonano z grubej, sztywnej tektury, mają zaokrąglone rogi. Książkom nie straszne będą małe rączki mogące je pognieść lub porwać. Dzięki temu sprawdzą się również jako prezent dla najmłodszych dzieci albo rozrywka podczas podróży. Otwierając każdą z nich, maluch zostaje wciągnięty w kolorowy świat tętniącego życiem miasta oraz nieco spokojniejszych jego obrzeży. To co charakteryzuje wszystkie części to AKCJA. Można by pomyśleć, że bez tekstu nie da się jej odpowiednio wykreować, a jednak! Tu każda strona niesie ze sobą nową przygodę, która kontynuowana jest na kolejnej. I chociaż każda z książek ma tylko 8 stron, zapewni rozrywkę przez dłuższy czas niż niejedna bajka.

auta-i-inne-recenzja7

Ciekawa kolorystyka, duże rozmiary nie pozwalają przejść obok niej obojętnie, zdecydowanie przyciągają uwagę małego odkrywcy. Książki zainteresują i zajmą na dłuższy czas nawet te maluchy, które mają problemy z koncentracją. Bohaterowie przedstawieni są w różnych, życiowych sytuacjach, dzięki czemu dziecko uczy się również życia w społeczeństwie, książki uwrażliwiają na krzywdę innych: pożar, kradzież, wypadek samochodowy itp. To od opiekuna zależy w jaki sposób przekaże dziecku płynącą z obrazków naukę.

UWAGA!!! Jednego możecie być pewni, dzieci które mówią, a będą miały pierwszy raz styczność z tymi książkami zasypią Was pytaniami typu, dlaczego? Po co? A co to? Nie bójcie się jednak, odpowiedzi znajdziecie w środku, wszystko przedstawione jest w logiczny i spójny sposób. Taka lektura wzbogaci słownictwo Waszego malucha.

Śmiało można powiedzieć, że wspomniane wyżej książki są wyjątkowe, nie mają tekstu, za to są kolorowe i pełne szczegółów, rozwijają wyobraźnię bo od nas i naszego dziecka zależy jaką historię do nich wymyślimy. Jak więc się nimi „bawić”? Poniżej kilka propozycji:

  1. Jeśli w domu macie malucha około 2-3 lat, w pierwszej kolejności sami spróbujcie opowiedzieć mu co widzicie na ilustracjach. Wskazujcie wszystkie szczegóły palcem, upewniając się, że dziecko wie o czym akurat mowa. Bohaterowie powtarzają się, więc będzie Wam łatwiej tworzyć historie, łącząc ze sobą kilka książek. To daje zdecydowanie szerszy wachlarz możliwości i pomysłów na opowieści.
  2. Poproście by teraz dziecko opowiedziało Wam co widzi na poszczególnych stronach. W razie konieczności trochę mu pomóżcie.
  3. Pobawcie się w detektywów! W pierwszej kolejności zapoznajcie się z bohaterami na ostatniej stronie, by później wspólnie spróbować odszukać ich na kolejnych kartkach książek. W ten sposób poćwiczycie spostrzegawczość Waszego smyka.
  4. Drogi w Sprężynie Zdrój stoją dla Was otworem, weźcie więc resoraki z Waszej kolekcji i przejedźcie się po ich ulicach.
  5. Mniejsze maluchy około 1 roku, chętnie będą wskazywały Wam to co dla nich interesujące. Wy zaś staracie się jak najdokładniej wszystko opisać i wytłumaczyć.

auta-i-inne-recenzja

Polecam Wam zapoznanie się z całą serią tych książek, wbrew pozorom zainteresują nie tylko chłopców ale również dziewczynki!

Ksiązki AUTA, NA BUDOWIE, SAMOLOTY i AUTOMOTO do kupienia w zestawie lub pojedynczo na stronie wydawnictwa Babaryba.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.