Kropelki deszczu

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
z logo

Niestety w większości, jesienne dni są pełne deszczu. Poszukaj dla dziecka obrazki z chmurą i deszczem (najlepiej w książce lub w Internecie) lub narysuj mu chmurkę. Wytłumaczcie maluchowi jak pada deszczyk, postukajcie po stole palcami, mówiąc przy tym „kap, kap, kap”.

Następnie poproście malucha by nakleił na kartkę kropelki z plasteliny. Oczywiście, wcześniej musicie narysować chmurę. Ta zabawa ma różne poziomy trudności, dopasujcie poziom do wieku i umiejętności Waszego maluszka.

POZIOM 1 – Prosty – dla dzieci zaczynają tylko przygodę z lepieniem. Zazwyczaj są to maluchy w wieku od 1,5 roku.  Przygotujcie na kartce papieru, przygotowane wcześniej malutkie kulki z plasteliny lub ciastoliny, a dziecko będzie musiało nacisnąć na nie paluszkiem.

POZIOM 2 – Średni – dla dzieci, które wcześniej już lepiły.  Maluch sam bierze, wcześniej przygotowany przez opiekuna, kawałek ciastoliny lub plasteliny i sam rozkłada je na papierze. Na końcu dociskając ją, tak by się przykleiła.

POZIOM 3 – Wyższy – dla dzieci które już dobrze lepią. Maluszek sam odrywa małe kuleczki z całego kawała, układa go na kartce a następnie dociska.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.