KREATYWNE, WAKACYJNE MALOWANIE – malowanie płatkami kosmetycznymi

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
Malowanie płatkami kosmetycznymi3

Macie w domu farby do malowania, młotek i  płatki kosmetyczne?! Jeśli tam to lećcie po te 3 rzeczy i wracajcie by zorganizować dziecku trochę zabawy! Ostrzegam to będzie brudna zabawa, ale jak wiecie brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Zaczynajmy!

Potrzebujecie:

  • farby,
  • kartki z bloku technicznego,
  • taśmę klejącą,
  • płatki kosmetyczne,
  • młoteczek gumowy lub taki z zestawu dla dzieci

20160721_133200

20160721_133323

Zdecydowałam się przeprowadzić zabawę na naszym podjeździe, żeby uniknąć większych strat w domu. Chlapiąca na boki farba może zrobić sporo szkody. Pamiętajcie by ubrać dziecko w jakieś gorsze ubrania, by nie było Wam ich szkoda, jeśli okaże się, że farba nie schodzić.

Malowanie płatkami kosmetycznymi1

Malowanie płatkami kosmetycznymi2

Na kartkę wylejcie farby, grubszą warstwę. Farby w tubce są dość gęste, więc możecie rozcieńczyć je lekko wodą. Następnie nakryjcie wszystkie kleksy płatkami kosmetycznymi. Dajcie dziecku młoteczek i poproście by trafiało w każdy z nich. Farba, pod wpływem uderzenia, powinna chlapać na boki, wyłaniając się spod płatków. W ten sposób stworzycie niepowtarzalne dzieła.

Malowanie płatkami kosmetycznymi

Jeśli przegapiliście pierwszy wpis z serii kreatywnego, wakacyjnego malowania zapraszam TU ——> Malowanie packą na muchy.

oraz TU – Malowanie chusteczkami nawilżonymi

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac nazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.