KREATYWNE, WAKACYJNE MALOWANIE – Malowanie packą na muchy

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
20160721_132205

W najbliższych tygodniach przedstawię Wam kilka sposobów na malowanie farbami inaczej niż tradycyjnie czyli za pomocą pędzla. Będziemy malować m.in. przy użyciu płatków kosmetycznych i młotka, mokrych chusteczek dla niemowląt, packi na muchy. Jestem ciekawa jakie sposoby Wy znacie? Podzielcie się pomysłami w komentarzach.

MALOWANIE PACKĄ NA MUCHY

Packa na muchy, łapka na muchy – jak kto woli. Przedmiot, który znajdziemy chyba u każdego z Was. Franek od zawsze był pierwszy do tego by ganiać muchy po domu, nawet te wyimaginowane. Patrząc ile radości mu to sprawia pomyślałam, że warto by było wykorzystać ją do jakiejś innej zabawy. Jak już wiecie Franek lubi farby, więc pierwszym połączeniem który przyszło mi na myśl była packa + farby. Zaryzykowaliśmy i sprawdziliśmy co z tego wyjdzie, a wyszło – mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu oraz kilka brudnych ciuchów i kolorowy podjazd do domu – ale mniejsza o to 😉

20160721_131021

Potrzebujecie:

  • dużą kartę z bloku A3 lub kilka
  • taśmę klejącą,
  • farby w różnych kolorach,
  • packę na muchy,

Malowanie packą na muchy

Zdecydowanie wyjdźcie na dwór by tam rozpocząć zabawę. Sklejcie ze sobą kilka kartek i przymocujcie je do powierzchni, tak by nie przesuwały się podczas zabawy. Na packę wlejcie kilka wybranych kolorów farb. Najlepiej jest użyć farb w tubkach. Dajcie dziecku packę i niech tworzy niepowtarzalne dzieło!

Malowanie packą na muchy1

Malowanie packą na muchy2

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.