KREATYWNE, WAKACYJNE MALOWANIE – Malowanie balonami z farbami

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE
malowanie balonami z farba3

Kreatywne, wakacyjne malowanie trwa nadal. Wykorzystajcie ostatnie ciepłe dni na szaloną zabawę. Dziś proponuje Wam kolejną formę malowania – balonami z farbami. Zabawa ta wymaga sporo ruchu więc będzie idealną propozycją dla aktywnych smyków. Zaczynajmy!

Potrzebujecie:

  • stare prześcieradło lub poszewkę na pościel,
  • balony,
  • wodę,
  • butelkę z dziurką w nakrętce,
  • farby,
  • karton lub inny pojemnik,
  • kartki z bloku,
  • taśmę

20160808_151059

W pierwszej kolejności musicie rozrobić farby z wodą (najlepiej kilka kolorów). Chodzi tylko o delikatne ich rozcieńczenie, ponieważ farby w tubkach są dość gęste. Najłatwiej jest wymieszać je w butelce i później przelać bezpośrednio do balonów. Zdecydowanie łatwiej będzie Wam, gdy zrobicie mały otworek w nakrętce. Gdy napełnicie balony, spróbujcie je delikatnie napompować (uważajcie bo farba może chlapać!), na koniec dobrze je zawiążcie.

malowanie balonami z farba

Gdy balony będą już gotowe przenieście je na ogródek lub na trawnik przed blokiem. Tam też rozłóżcie prześcieradło lub poszewkę, na które później powrzucacie baloniki. Zadaniem dziecka będzie skoczyć na nie tak by pękły. W ten sposób stworzycie niepowtarzalne dzieło.

malowanie balonami z farba1

malowanie balonami z farba2

Podczas tej wersji zabawy Franek kilkakrotnie wyrzucił balony na trawę, okazało się, że też pękały tworząc kolorowe ślady na trawniku. Wprawdzie mąż nie był zbyt szczęśliwy z tego powodu, jednak pierwszy deszcz po zabawie sprzątnął wszystkie szkody 😉

malowanie balonami z farba4

Druga wersja zabawy z wykorzystaniem tak samo przygotowanych balonów, to rzucanie ich do kartonu. Wcześniej wyklejcie go kartkami na których będą powstawały Wasze malunki. Najlepiej będzie rzucać je z pewnej odległości, Franek na koniec pomagał sobie nóżką, rozbijając balony które nie pękły podczas rzucania. Wy również spróbujcie takiej metody.

malowanie balonami z farba5

Jeśli przegapiliście poprzednie wpisy z serii kreatywnego, wakacyjnego malowania zapraszam TU ——> Malowanie packą na muchy.

Malowanie chusteczkami nawilżanymi.

Malowanie płatkami kosmetycznymi.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac nazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.