Kosmiczny kask

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
kosmiczny kask

Pomysł na kosmiczny kask powstał, gdy w nasze ręce wpadły kreatywne druciki. Okazało się, że jest to świetny materiał, który można wykorzystać do wielu zabaw. Już wkrótce, na naszej stronie, kolejne propozycje ich kreatywnego wykorzystania. Dziś zapraszamy do stworzenia kosmicznego kasku!

 Potrzebujecie:

  • durszlak
  • kolorowe, kreatywne drucki,

O tym jak wykorzystać durszlak do kreatywnej zabawy, pisałyśmy już wcześniej. Wskazówki znajdziecie TU. Droga do stworzenia kasku, jest prosta. Wystarczy w dziurki durszlaka powkładać druciki, tak by zabawnie odstawały. Zamiast drucików możecie wykorzystać również słomki, patyczki do uszu, piórka, a nawet gałęzie.

Asi najbardziej spodobał się pomysł bycia niewidzialną w kasku dla taty, bawiła się przy tym świetnie. W ciągu 15 minut jesteście w stanie stworzyć swój własny kask. Pokażcie dziecku, że druciki łatwo skręcać, będzie to dobre ćwiczenie dla jego małych rączek.

Zabawa durszlakiem i drucikami, wpływa również pozytywnie na zmysł wzroku – kolorowe druciki stymulują wzrok oraz dotyk (są miłe w dotyku). Dodatkowo można się na nich uczyć kolorów, mają też wpływ na motorykę małą. Zabawa nimi jest dobra na koordynację wzrokowo-ruchową. Tworzenie kosmicznego kasku, to również dobry moment na kształtowanie wyobraźni – tworzenie historii o UFO i wzbogacanie słownika malucha. Można porozmawiać z istotami pozaziemskimi – zadawać im pytania albo odpowiadać na nie. Pośrednikiem między UFO, a dzieckiem, będzie opiekun. Mała modyfikacja głosu, sprawi że maluch uwierzy w rozmowę z Ufoludkiem.

Nam nawet udało się porozmawiać z istotami z obcej planety. Nie mieliśmy jednak szansy zobaczyć jak wyglądają, mimo że dość długi przyglądałyśmy się w wieczorne niebo. Niezależnie od tego czy wierzycie w UFO, czy też nie zachęcamy do stworzenia kasku!Bez tytułu

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.