Konstruowanie i modelowanie

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
konstrukcj2

Konstruowaniem maluch zaczyna się interesować już w wieku 9-10 miesięcy, jest to okres świadomej interakcji z zabawkami, zaczyna nimi manipulować, zdając sobie z tego sprawę. Przy konstruowaniu z dzieckiem, nie ograniczajcie się tylko do używania gotowych zabawek, takich jak klocki.


Warto pokazać bobasowi, że jest wiele różnych materiałów, które mogą posłużyć do stworzenia jego pierwszych (skomplikowanych) dzieł. Proponujemy użyć plasteliny lub ciastoliny oraz wykałaczek.

Jako wariant zabawy na słodko wypróbujcie żelki albo kolorowe pianki. Z uwagi na duże zainteresowanie materiałem na słodko, ze strony naszych maluchów, wybrałyśmy jednak opcję pierwszą. Jeśli jednak zdecydujecie się użyć materiałów, z wariantu drugiego, musicie zwrócić baczną uwagę na pilnowanie słodkich detali. Uwierzcie nam, że potrafią one szybko znikać.

Modelowanie oraz konstruowanie rozwija u dzieci wyobraźnię, myślenie, twórczość oraz wyobraźnię przestrzenną. Możecie robić zarówno figury 3D, jak i zwykłe figurki, a nawet tworzyć całkiem abstrakcyjne dzieła. Jedynym ograniczenie jest Wasza wyobraźnia oraz wyobraźnia Waszego malucha.

konstrukcj2 konstrukcja 1

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.