Kolorowy, sensoryczny makaron

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
kolorowy-sensoryczny-makaron-4

Zabawa lekko chłodnym, kolorowym i dodatkowo pachnącym makaronem to świetna propozycja na zabawę sensoryczną. Dodatkowo propozycja bardzo bezpieczna więc najadająca się również dla maluchów poniżej 1 roku życia.

Farbowanie gotowanego makaronu jest dziecinnie proste, a zabaw nim dostarczy wiele uśmiechu waszym maluchom. Wystarczy przygotować makaron wg. przepisu na opakowaniu, gotować al dente. Makaron nie może być miękki! Następnie zalać go zimną wodą i odstawić na chwilę w oddzielnych miskach (ilość w zależności od tego ile chcecie mieć kolorów makaronu). Następnie do każdej z misek dodajcie odrobinę barwników w proszku lub płynie i wszystko dokładnie wymieszajcie ręką. Po 10 minutach makron można jeszcze raz przelać by opłukuć go z resztek barwnika. Gdy tylko się osuszy możecie rozpoczynać zabawę.

kolorowy-sensoryczny-makaron-1

Ja nasz kolorowy makaron rozłożyłam w dużym pojemniku, kolorami tak by dzieci same mogły go wymieszać. Ugotowałam kilka rodzajów makarony od długich nitek spaghetti, po drobne kolanka, świderki, rurki itp.

kolorowy-sensoryczny-makaron-3

Do całego pojemnika dodałam tez kilka kropelek zapachu migdałowego by dostarczyć doznać zapachowych.

kolorowy-sensoryczny-makaron-2

Makaron można przekładać z miski do miski, można zastosować szczypce lub łyżki do makaronu by poćwiczyć motorykę małą.

kolorowy-sensoryczny-makaron-5

Dajcie dzieciom również zwykłe rolki po papierze kuchennym i toaletowym, lejki, zabawki do piaskownicy. Mój dzieci bawiły się nim udając zabawę w kuchnię i gotowanie kolorowego spaghetti. Długi kolorowy makaron spaghetti może też być dżdżownicami, dowolnie możecie dosypać do wszystkiego mąkę i bawić się w chowanie robaczków. Wszystko zależy od wyobraźni waszego dziecka i was samych. Jak widać na zdjęciach do pojemnika można również wejść i świetnie się w nim bawić!

kolorowy-sensoryczny-makaron-6

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie do mnie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę  nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.