Kolorowe, sensoryczne kulki z tapioki

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
kolorowe-kulki-z-tapioki-1

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak perełki (okiem kobiety) albo jak styropian, jeśli patrzy na nie mężczyzna ;-). Produkt, który uzyskuje się z bulwy manioku, jest bez smaku i zapachu. Prócz tego, że ma wiele wartości odżywczych będzie idealny do zabawy. Zobaczcie jak można się nim bawić!Moim zdaniem przypominają kulki hydrożelowe, również samą konsystencją. Po zagotowaniu i ostudzeniu kulki z tapioki są śliskie, wilgotne, delikatne i miękkie. W przeciwieństwie do kulek hydrożelowych sprawdzą się podczas zabawy z młodszymi dziećmi. Nawet jeśli kilka z nich trafi do małego brzuszka, nic się nie stanie, są zdrowe więc będzie to miało również walory odżywcze, zawiera wiele węglowodanów. Będzie idealna również dla dzieci, które mają uczulenie na gluten (tapioka go nie zawiera)

Jak dla mnie kulki nie mają żądnego smaku, Zuzia zaś bardzo się nimi zajadała 😉 O gustach więc się nie dyskutuje. Możecie je kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub zamówić przez Internet. 400 g to koszt około 5 zł. Kulki są białe, więc aby dodać im koloru będziecie musieli chwilę „nad nimi popracować”.

Potrzebujecie:

  • tapiokę,
  • garnek z gorącą wodą,
  • miseczki,
  • barwniki spożywcze,
  • sitko do odcedzenia,

Kulki z opakowania należy zalać wrzątkiem i chwilę gotować. Dokładny przepis znajdziecie na opakowaniu, zastosujcie się do niego. W oddzielnych miseczkach przygotujcie wodę z barwnikami spożywczymi, im więcej kolorów tym większe doznania wzrokowe. Do miseczek wsypcie odcedzone wcześniej kulki i zostawcie je na około 30minut-godzinę. Po wyciągnięciu przepłuczcie je wodą i przesypcie albo do oddzielnych miseczek albo do jednej dużej. Maluch będzie mógł ich dotykać, smakować, przesypywać.

Masa powstała na zajęciach organizowanych przez Salon z Kuchni. W zajęciach możecie wziąć udział w Kredkafe w każdą sobotę o 9.30 i Akademii Harmonika we wtorki o 9.45. Zajęcia odbywają się w Warszawie.

kolorowe-kulki-z-tapioki-2

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.