Kolorowa pisanka z kurczakiem

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
kurczak 1

Wielkanoc już powoli się do nas zbliża. By nieco przybliżyć to święto dzieciom, zacznijcie już może tworzyć z nimi ciekawe ozdoby do koszyczka lub na świąteczny stół. Dziś propozycja dla tych maluchów, które lubią sobie powycinać. Zachęcamy do zrobienia kurczaczka wielkanocnego- niezwykłego.

Potrzebujecie:

  • białą kartkę z bloku technicznego,
  • kolorowy papier,
  • patyczek po lodach,
  • ruchome oczy,
  • klej,
  • nożyczki.

kurczak

W pierwszej kolejności z białego bloku wytnijcie dwie skorupki jajka, takie same byście mogli je złączyć na patyczku. Dzięki temu uzyskacie efekt ruchu kurczaka. Z kolorowego papieru wytnijcie kolorowe szlaczki lub wymyślone wzory, do ozdobienia pisanki. Ozdóbcie obydwie części jajka. Do środka dotnijcie głowę kurczaka, mały czerwony dziób i doklejcie czy. Całość zamocujcie na skorupce od wewnątrz, bez przyklejania do patyczka. Na patyczku zamocujcie jajko, sklejając obydwie części tak byście mogli przesuwać waszego kurczaka w górę i dół.

Kurczak gotowy! Będzie się pięknie prezentował w koszyczku Wielkanocnym, który Wasz maluch (z całą pewnością, pełen dumy) zaniesie do kościoła.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.