„Klapu-Klap” Magdalena Matos – recenzja

Comment

ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
z-logo

Z pozoru – zwyczajna książka – twarda okładka, kolorowe obrazki zachęcające do zajrzenia do środka. Na stronie tytułowej geometryczne figury poukładane w ludziki. A jednak, mamy tu do czynienia z czymś wyjątkowym – książka która uczy czytać, liczyć, powtarzać i zachęca do aktywności – jednocześnie.

Klapu-Klap autorstwa  Magdaleny Matoso, od wydawnictwa Babaryba, jest ciekawą i oryginalną propozycją wśród książek dla dzieci. Każda strona to zabawa: przedstawione postacie, przedmioty, zwierzęta mają opis wydawanych przez nie dźwięków.

Klapu-Klap to moim zdaniem propozycja stworzona z myślą o przedszkolakach. Na każdej stronie w prawym górnym rogu, znajdują się cyfry od 1 do 15), które wskazują ile razy należy powtórzyć dany dźwięk (dziecko uczy się liczyć!). Zadaniem małego czytelnika będzie więc wprawienie książki w ruch i powtarzanie (w odpowiedniej ilości) każdego z dźwięków. Każda obrócona kartka to nowa liczba, która wskazuje również ile razy należy zamknąć i otworzyć książkę.

klau-klap1

Na każdej stronie znajdziecie czerwone punkty, które po zamknięciu złączą się ze sobą i tak: przyjaciele przybiją sobie piątki, ptak poleci w górę, muzyk zagra na akordeonie, pan zapuka do drzwi i wiele, wiele innych. Książka jest zbiorem wyrazów dźwiękonaśladowczych, idealnym dla dzieci, które uczą się czytać metodą symultaniczno – sekwencyjną. To również wspaniały materiał do ćwiczeń logopedycznych – wymawiania f,s oraz samych dźwięków. Tak więc nauka i zabawa w jednym!

klau-klap3

Zapewniam Was, że wszyscy będziecie mieli przy tym dużo śmiechu. Naśladowanie różnych odgłosów, a później kojarzenia ich z konkretnymi czynnościami to świetna zabawa i nauka dla dzieci.

klau-klap2

Zdecydowanie rekomenduję ją dla maluchów od 3 roku życia. Możecie kupić ją również z myślą o młodszych dzieciach, ale po to by pokazać im jak wprawić książkę w ruch,  aby wydawać dźwięki i prosić o ich powtarzanie. Uważajcie jednak by nie zniszczyły delikatnych stron. Niejednokrotnie Franio ratował Klapu – Klap przed pożarciem przez Zuzię 😉 Ale również ona miała sporo śmiechu obserwując jak my wspólnie bawimy się książką.

klau-klap

Książkę kupicie na stronie wydawnictwa Babaryba w promocyjnej cenie 20 zł.

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.