Karty Grabowskiego – tabliczka mnożenia

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TEMATYCZNE
3

Tabliczka mnożenia…. zmora większości dzieci. Jak nauczyć się czegoś co wydaje się „nie mieć sensu”? Nie każde dziecko jest w stanie opanować ją z łatwością, większość dzieci uczy się jej na pamięć – jest to jednak krótkofalowa strategia. W momencie gdy dziecko nauczy się mnożenia do 10 na pamięć nie będzie w stanie podać wyniku np. dla równania 12×15…  Jak we wszystkim, również w nauce tabliczki mnożenia, potrzebna jest logika.

Sama pamiętam godziny spędzone nad kartką papieru, gdy próbowałam zapamiętać sekwencję liczb i nauczyć się mnożyć do 100.

Jak to zrobić? Jak nauczyć dziecko tabliczki bez „wkuwania na blachę”? Czy to jest w ogóle możliwe?

Rozwiązanie jest proste, zamień naukę na Z A B A W Ę, Karty Grabowskiego Ci to ułatwią. Karty już od 20 lat wspierają rodziców i nauczycieli w nauce dzieci tabliczki mnożenia właśnie przez zabawę.  Karty uczą jak trudną lekcję zamienić w niezłą frajdę. Przy okazji dziecko nauczy się najważniejszego, jak skutecznie i z wyobraźnią się uczyć, co zdecydowanie przyda mu się przy okazji  przyswajania wiedzy z innych przedmiotów.

1

W skład zestawu wchodzą specjalne karty do gry (2 talie po 55 kart każda) i książka prezentująca 11 gier o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności. Karty wykonane są z profesjonalnego kartonu karcianego, dzięki czemu mogą być używane przez długi czas przez dzieci i nie ulegną zniszczeniu.

4

Plusem zestawu gier jest fakt, że każdą proponowaną zabawę  można indywidualnie dostosować do umiejętności dziecka. Starajcie się na początku wybierać gry łatwiejsze by zbudować w dziecku poczucie, że potrafi, tak by chciało bawić się z Wami dalej, przy okazji ucząc się nowych umiejętności. A wszystko bez potrzeby długiego siedzenia i nauki na pamięć. Dając dziecku na sam początek zbyt trudne zadania, tylko je zniechęcicie, a nie o to przecież chodzi.

5

Czarna talia zamiast zwykłych figur jak w zestawach kart, ma zapis mnożenia dwóch liczb. Na kartach czerwonych są zaś wyniki mnożenia z kart z pierwszego zestawu.

Na każdej karcie dodatkowo narysowane są kafelki, które ułatwiają naukę szczególnie na samym początku. Jeśli dziecko nie zna wyniku mnożenia, może je po prostu policzyć. Dodatkowo kafelki, pomagają zrozumieć istotę samego mnożenia. Zapis graficzny bardziej trafia do wyobraźni dziecka i ukazuje, że mnożenie jest naprzemienne. Na każdej karcie czarnej znajdziecie mnożenie dwóch liczb w zapisie na dwa warianty każdy tzn. 2×7 i 7×2. Kafelki ułożone są tak by zobrazować działanie czyli 2 rzędy po 7 kafelków. Po odwróceniu karty o 90 stopni, dziecko zobaczy 7 rzędów po 3 kafelki.

7

Na każdej czerwonej karcie zapisana jest jedna liczba (wynik mnożenia z talii kart czarnych) również w zapisie  liczbowym i graficznym. Np. 14 wynik mnożenia 2×7, 7×2 w środku karty będzie więc zapis liczbowy i graficzny 2 rzędy po 7 kafelków, a po odwróceniu o 90 stopni, 7 rzędów poziomych po 2 kafelki.

8

W tali znajdziecie również karty z dwoma układami kafelków. Jest to równoznaczne z tym, że liczba zapisana na karcie czerwonej może być wynikiem mnożenia 2 różnych par liczb np. 30 może być wynikiem mnożenia 5×6 oraz 3×10

9

Wszystkie gry są tak zaplanowane, by przy okazji nauki tabliczki, ćwiczyć spostrzegawczość i orientację przestrzenną. Dodatkowo gry zespołowe uczą pracy w zespole oraz myślenia strategicznego.

13

Zestaw dedykowany jest dzieciom od 7 roku życia. Nowy podręcznik z propozycjami gier, został przygotowany w sposób bardzo przejrzysty dzięki czemu bez problemu zapoznacie się z podstawami i w sposób dostępny przekażecie je dziecku.

14

Zdecydowanie polecam Karty Grabowskiego zarówno te do nauki tabliczki mnożenia jak i te o których pisałam wcześniej do nauki dodawania i odejmowania.

Zachęcam do śledzenia FB Karty Grabowskiego 

Karty kupicie bez wychodzenia z domu a w SKLEPIE kart Grabowskiego

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.