Jesienne świeczniki z liści – DIY

Comment

ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
jesienne-swieczniki6

Powiem wam szczerze, że uwielbiam jesień, oczywiście nie za błoto i deszcz ale za jej kolory. Liście spadające na ziemię zawsze wyglądają pięknie! Jeśli również wy lubicie kolory jesieni, spróbujcie razem ze swoimi dziećmi przenieść jej trochę do waszych domów – stwórzcie jesienne świeczniki.

jesienne-swieczniki

By zrobić świeczniki potrzebujecie:

  • klej,
  • pędzel do rozprowadzenia kleju,
  • kolorowe liście
  • słoiki,
  • ewentualnie sznurek do ozdoby,
  • świeczki,

Liście musza być dobrze wysuszone – włóżcie je do książek i zostawcie na kilka tygodni do całkowitego wyschnięcia. Proponuje wykorzystywać więcej jaśniejszych liści, ciemne niech będą jedynie dodatkiem.

jesienne-swieczniki2

jesienne-swieczniki3

Klejem uniwersalnym najpierw posmarujcie cały słoik, następnie przyklejcie liście do słoika i pokryjcie je całe kolejną warstwa kleju.

jesienne-swieczniki4

Na koniec obwiąż górę słoika sznurkiem dla ozdoby (nie jest to jednak konieczne) do środka wsadź wkład i poczekaj na wieczór by nadać domowi jesienny klimat!

jesienne-swieczniki5

jesienne-swieczniki8

jesienne-swieczniki7

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lu

 polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

b

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.