Jesienne, sensoryczne pudełko pełne skarbów

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC00081

Dzieci są ciekawe wszystkiego, każda drobnostka ma dla nich duże znaczenia. Ołówek zostawia ślady na papierze – czy to nie dziwne? Z nieba leje się woda – prawdziwe czary! Dziecko przez całe dzieciństwo jest małym badaczem, dzięki temu właściwie się rozwija.

Chce wszystkiego dotknąć, spróbować, odczuć wszystko całym sobą.Aby dziecko rozwijało się wszechstronnie, naszym zadaniem jest dostarczyć mu odpowiednich, sensorycznych doznań.  Do tego świetnie nadadzą się sensoryczne pudełka, pełne różnych skarbów. Zabawa świetnie nadaje się dla dzieci już od pół roczku. Pamiętaj jednak, by przedmiotu, które znajdą się w skrzyni były odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Dla maluszków wybierajcie zdecydowanie większe rzeczy.

Bez tytułu

Kalendarzowo mamy już jesień, więc zrobiłyśmy pudełko pełne jesiennych skarbów, które udało nam się znaleźć na spacerze po lesie: suche liście – żółte, zielone, czerwone, szyszki (małe i duże), żołędzie, a także gałęzi brzozy, sosny, małe jabłka i gruszki, jarzębina. Wszystko to wywołało ogromny zachwyt u Asi, która przez prawie godzinę, dobrze się bawiła.

Spróbujcie tego w domu!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.