Jesienne motyle

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
DSC01000

Kolejna propozycja wykorzystania jesiennych liści – motyle. Możecie je zrobić wspólnie na dworze lub w domu. Wszystko zależy od pogody. Nas póki co zachęcała do dłuższego spaceru i zabawy na zewnątrz. Motylki najlepiej robić z dziećmi około 2 lat.

Potrzebujecie:

  • 2 duże i 2 mniejsze listki, dowolnego drzewa.
  • patyki które będą ciałem motylków,

DSC01005

W pierwszej kolejności zbierzcie liście. Po dwa większe, najlepiej identyczne i 2 mniejsze (identyczne) tak jak skrzydła motyla. Zbierzcie tyle liści ile potrzebne będzie Wam, do zrobienia wybranej przez siebie liczby motyli. Podczas zbierania liści można porozmawiać z dziećmi o jesieni, o listopadzie. Niech popatrzą jak liście spadają z drzew, wyglądają wtedy jak prawdziwe motyle.

Podczas zabawy dziecko uczy się kolorów, pobudza wyobraźnię. Możecie również zacząć naukę rozpoznawania drzew po liściach (raczej dla starszych dzieci) oraz nauczyć pojęć duży, mały.

A oto nasze jesienne motyle:

DSC01003 DSC01001

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.