Jesienna wyspa

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
jesienna wyspa (1)

Latem przyroda rozpieszcza nas dużą ilością kolorów w różnych odcieniach, jest ciepło i przyjemnie. Nic więc dziwnego, że wszyscy kochają lato i nie chcą by się kończyło, a już szczególnie gdy dotrze do nich, że nastąpi jesień. Jesień już nie jest tak bogata w jasne kolory, więcej w niej szarości ale budzącej w ludziach nieco twórczości. Wszystko co daje nam jesienna przyroda wręcz zachęca do tworzenia.

W pierwszych dniach listopada postanowiłyśmy wybrać się do parku i nazbierać jesiennych liści. Jak dla nas są niesamowite, pod wpływem wiatru tańczą w powietrzu i szeleszczą pod nogami. I tym razem wykorzystamy je w naszej zabawie twórczej.

Pierwszy plan na zabawę był nieco inny, ale Asia postanowiła trochę inaczej wykorzystać materiały, które jej przygotowałam. Oczywiście pozwoliłam jej na taką formę twórczości. Wykorzystała słomki, liście, ciastolinę, kolorowy makaron a nawet małe jeżyki, które ostatnio robiłyśmy (opis TU). Wyszła jej z tego jesienna wyspa. Również Was zachęcamy do takiej twórczości. Dajcie maluchom kilka różnych materiałów i sprawdźcie co z nich zrobią.  O tym jak jeszcze wykorzystać jesienne liście do zrobienia maski pisałyśmy TU. Liście świetnie nadadzą się również do tego by nimi rysować TU lub stworzyć wazon z liśćmi TU a nawet jesienne drzewo TU., albo jesienne kwiaty TU.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.