Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? – WARSZTATY dla rodziców dzieci w wieku 0-7 lat

Comment

ARTYKUŁY
_20151215_094302

Dzisiejsze czasy stawiają przed rodzicami wiele wyzwań. Z wielu źródeł docierają do nas różne informacje i dobre rady jak wychowywać dzieci, a często wiele z nich jest sprzecznych. Jak się odnaleźć? Skąd wiedzieć co naprawdę pomaga i wspiera rozwój, a co może zaszkodzić? Na warsztacie poznasz między innymi elementy „rodzicielstwa bliskości” – spójnego systemu, który przede wszystkim stawia na identyfikację i zaspokojenie potrzeb dziecka, a nie tylko unikanie „złego” czy „trudnego” zachowania. Ponadto poszerzysz wiedzę na temat komunikacji z dzieckiem oraz przećwiczysz nowe zachowania pod okiem trenerów.

Czy chciałbyś…

 • lepiej radzić sobie z trudnym zachowaniem twojego dziecka?
 • poznać i przećwiczyć sposoby rozwiązywania konfliktów?
 • świadomie wspierać rozwój dziecka?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „tak”, to są to warsztaty dla Ciebie.

Na warsztatach będziecie pracować na zgłoszonych przez Was sytuacjach i problemach, wymieniać się doświadczeniami oraz ćwiczyć nowe umiejętności.

Tematyka:

 • Trudne emocje – jak sobie z nimi radzić?
 • Zachęcanie do współpracy
 • Konsekwencje – czym różnią się od kary
 • Wzmacnianie poczucia wartości

Metody:

 • miniwykład, ćwiczenia indywidualne i grupowe, scenki

Prowadzący:

Magdalena Trepczyńska – psycholog,  (Wydział Psychologii UW) , trener umiejętności społecznych (ukończyła Szkołę Trenerów w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA). Zajmuje się wspieraniem rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty, których celem jest rozwijanie pamięci, koncentracji, umiejętności płynnego czytania, logicznego i twórczego myślenia, a także treningi umiejętności społecznych. Dorosłych szkoli z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, twórczości, autopromocji i umiejętności efektywnego prowadzenia prezentacji oraz motywowania do nauki. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców. Współpracuje m.in. z Centrum Edukacji i Rozwoju „Cedr”, Fundacją Rozwoju Rodziny RORO, Stowarzyszeniem na rzecz rodzin „Latawiec”. Jest mamą Antosia.

Marcin Poncyliusz– psycholog, trener, terapeuta. Pracuje jako psycholog w szkole,  prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne (komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem, efektywność osobista)  oraz warsztaty i konsultacje wychowawcze dla rodziców. Swoje doświadczenie budował pracując w placówkach i organizacjach terapeutycznych. Od 2010 r. współpracuje z Fundacją Robinson Crusoe, gdzie obecnie związany jest z obszarem badań nad samodzielnością. Ukończył roczny cykl szkoleń w ramach Studium Reintegracji Społecznej oraz Kurs z Racjonalnej Terapii Zachowań. Jest absolwentem Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Prywatnie mąż oraz tata 3-letniego Rysia. W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas biegając, pływając i jeżdżąc na rowerze.

Informacje organizacyjne:

 • Cykl obejmuje 2 spotkania po 4 godz.
 • Wielkość grupy – do 12 osób.
 • Termin:  12 i  13 XII 2015r. , godz. 10.00 – 14.00
 • Miejsce Warszawa, Bielany
 • Cena normalna: 499zł

UWAGA! Mikołajkowa promocja – do  6. 12. 2015 cena tylko 250 zł! + na hasło „zainspiruj malucha” dodatkowe 5% zniżki

+ książka w prezencie Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish

Zapisy

Zarezerwuj dla siebie miejsce jeszcze dziś, liczba miejsc ograniczona! Prześlij  swoje zgłoszenie na adres zainspirujmalucha@gmail.com

 W odpowiedzi zwrotnej dostaniesz wszystkie niezbędne informacje.

Sprawdź, co mówią uczestnicy poprzednich edycji:

„Warsztaty zwiększyły moją świadomość”

„Jestem w stanie bardziej je zrozumieć ( zachowania dziecka) przez co dzieci chcą bardziej współpracować”

„Stałam się bardziej wyrozumiała dla dzieci”

„( Warsztaty) Pozwoliły się zatrzymać i lepiej podejść do zachowania dziecka, bardziej konstruktywnie”

„Przede wszystkim jestem spokojniejsza, mogę przewidywać ich zachowania i niwelować konflikty między dziećmi zanim się rozwiną”

„Potrafię zatrzymać awanturę, zapanować nad swoimi emocjami i dziecięcymi ( zrozumienie emocji dziecka)”

„Konsekwencja, zasady (wprowadzenie) oraz pozytywne motywacje do zmiany polepszyły moje relacje z dziećmi. Mam narzędzie, z którego staram się korzystać i widzę efekty jak mi się to udaje”

„Pozwoliły na zrozumienie co czuje dziecko jak reaguje na pochwały i kary”

 Jeśli chcesz świadomie kształtować charakter swojego dziecka, jeśli zależy Ci na tym, żeby rozwijało się w swoim tempie i w zgodzie ze swoimi predyspozycjami, nie może Cię zabraknąć!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.