Halloween Party!

Comment

HALLOWEEN
Halloween13z logo

W piątek 30 października, miałyśmy okazję poprowadzić Halloween dla maluchów w różnym wieku. Jak na Halloween przystało były dynie, duchy, czarownice, pająki, pajęczyny, nietoperze itp.

Zabawa Halloween okazała się być doskonałą odskocznią od codziennych spraw i obowiązków zarówno maluchów jak i ich rodziców. Była też okazją do przebrania się za mrożące krew w żyłach postacie – bawiły się z nami czarownice, kościotrupy i diabły. Rodzice przygotowali wspaniałe przekąski, oczywiście w klimacie Halloween, o których pisałyśmy TU. Momentami miałyśmy wrażenie, że oni sami bawili się tak samo dobrze jak ich pociechy.

Na zabawie, pojawił się z nami straszny duch. Jak się okazało był bardzo głodny, więc wszyscy razem postanowiliśmy nakarmić go dynią.

1. Dzieci, w pierwszej kolejności, miały za zadanie na przygotowanym wcześniej kartonie przykleić ciastolinę (przepis na domową ciastolinę, w najbliższych dniach, znajdziecie na naszej stronie) do kartonu, oczywiście w kolorze pomarańczowym. Następnie wszyscy otrzymali pojemniczki z pestkami dyni i fasoli. Zadanie dla małych rączek nie było proste, najpierw trzeba było oddzielić fasolę od dyni i zasadzić pestki dyni na przygotowanej wcześniej ciastolinie. Zadanie pochłonęło je do reszty, starsi pomagali młodszym.

Halloween 4

2. Gdy wszystkie pestki dyni były już zasadzone, dynia mogła spokojne rosnąć, a my w tym czasie zawołaliśmy wspólnie przyjaciół Ducha, by nie czuł się osamotniony. Przybyły do nas nietoperze, czarownice, koty i pająki. Dzieci zajęły się ich kolorowaniem. Gdy wszystkie stwory były gotowe, okazało się, że dynia już urosła, a my mogliśmy przejść do kolejnej zabawy.

Halloween5

3. Karmienie ducha, kawałkami dyni, za które posłużyły nam piłeczki. Duch przez czarodziejski telefon przekazywał, posiadającej nadprzyrodzoną moc Irenie, informacje ile kawałków dyni, chce od danego dziecka. Maluchy po kolei wrzucały piłeczki do buzi ducha, te odważniejsze podchodziły naprawdę blisko!

Halloween7

Tu nastąpiła krótka przerwa, okazało się, że nie tylko duch był głodny! Maluchy zjadły wszystkie przygotowane przez rodziców przekąski, nie bojąc się pająków na jajkach, mumii, dyń, czy duchów z bananów, popijając wszystko krwistymi napojami.

Halloween2 Halloween1

4. Po poczęstunku zobaczyliśmy, że nasza dynia – zniknęła i dodatkowo została zaczarowana! Musieliśmy więc przygotować specjalny eliksir, który miał ją odczarować. Nazwy składników były schowany w strasznym pudle. To nie przestraszyło dzieci! Dzielnie wyciągały składniki z okropnych miseczek z robakami, gałkami ocznymi, krwią potworów i ich strupkami.

5. Gdy wszystkie nazwy składników były wyciągnięte, maluchy musiały ruszyć po nie po pajęczynie. Po przejściu przez nią, omijając przy tym wszystkie strachy i pająka, przynosiły do „gara” żołędzie, szyszki, kasztany, orzechy, liście, pestki dyni itp. Dzieci spisały się świetnie, znalazły wszystko co było potrzebne – dodatkowo dodaliśmy do nich kilka pająków, pajęczyn, duchów i nietoperzy.

6. Wszystkie składniki eliksiru „zagotowaliśmy”, wtedy okazało się, że do środka wpadły jakieś oczy! Dzieci zaangażowały się w ich wyciąganie, pracowały dzielnie, aż do momentu gdy wyłowiły wszystkie. Dynia została odczarowana!

Halloween10

7. Na koniec zabraliśmy nasza dynię i zapaliliśmy ją na dworze!

DSC00903

Mamy nadzieję, że dzieci jeszcze na długo zapamiętają przygodę z Duchem, a w przyszłym roku spotkamy się z kolejną grupą, by posadzić dynię i zagotować magiczny eliksir!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.