Gwieździste niebo z kartonu – DIY

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
20170222_200924

Zastanówcie się gdzie schowaliście lampki choinkowe? Najwyższa pora je wyciągnąć, za parę dni zawiesicie je na choince, teraz jednak możecie wykorzystać je nieco inaczej. Dodatkowo niezbędny będzie duży karton. Karton + światła gwarantują dobrą zabawę. Postanowiłam wykorzystać duży karton, który znalazłam w domu do stworzenia naszego prywatnego, gwieździstego nieba. Poniżej znajdziecie wskazówkę jak stworzyć takie pudełko. Najlepszy efekt uzyskacie wieczorem.

Potrzebujecie:

  • duży karton, im większy tym lepszy,
  • nożyczki,
  • lampki choinkowe,

Znacie to uczucie – gdy kupujecie dziecku wyszukaną, rozwijająca zabawkę, jesteście przekonani że będzie zadowolone, a on po rozpakowaniu prezentu skupia się na kartonie w który zabawka była zapakowana? Karton nagle zmienia się w domek, bazę, parking dla samochodów, kryjówkę do chowanego – dziecko przesiaduje w nim godzinami. Wykorzystajcie to więc!

gwiezdziste-niebo

Najpierw postawcie duży karton na środku pokoju i rozkoszujcie się chwilą dla siebie. Niby nic nadzwyczajnego – trochę tektury, a jednak świetna zabawa dla dzieci. Obserwujcie co zrobią. Moje dzieciaki bawiły się tak ponad godzinę. Wchodziły, wychodziły, chowały zabawki i balony do środka itp. Karton był domem, kuchnią, statkiem kosmicznym, warsztatem samochodowym, sklepem itp. Gdy już taka zabawa się znudzi możecie przystąpić do właściwej części.

gwiezdziste-niebo1

W pierwszej kolejności wytnijcie jeden bok kartonu, tak by zrobić otwór do wejścia. Na górze zróbcie nożyczkami otworki na światełka. Karton powinien znajdować się w okolicy kontaktu. Pamiętajcie by podczas tej zabawy przypilnować by dzieci same nie zbliżały się do źródła prądu i nie ruszały wtyczki.

gwiezdziste-niebo2

Proponuje byście przygotowywanie kartonu zaplanowali na czas gdy dzieci nie ma w pobliżu. Zdecydowanie ułatwi Wam to prace. Maluchy będą niezwykle ciekawe tego co robicie, małe rączki będą dosłownie wszędzie, a to tylko przedłuży pracę.

gwiezdziste-niebo6

gwiezdziste-niebo4

gwiezdziste-niebo5

gwiezdziste-niebo3

20170222_200930

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.