Grzybek rośnie tu i tam…

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
grzyby-2-e1448435155165

Większość maluchów, bardzo chętnie angażuje się w prace twórcze. Oczywiści te bardziej aktywne, będą nieco mniej zmotywowane, jednak da się je właściwie zachęcić. Franek jest takim właśnie typem, do zabaw aktywnych nie trzeba go specjalnie namawiać, z tymi twórczymi bywa rożnie. Jednak gdy zachęciłam go do zbierania skarbów, podczas jesiennego spaceru i opowiedziałam, co będziemy z nich robić w domu, nie mógł się już doczekać powrotu. Asi tez nie trzeba było bardzo przekonywać, to raczej typ artystki 😉

Podczas zabaw twórczych dzieci ćwiczą wyobraźnię, robiąc coś z niczego, umiejętność modelowania, wytrwałość a nawet koncentrację, nie wspominając już o motoryce małej.

Podczas spaceru znaleźliśmy kilka grzybów, postanowiliśmy więc stworzyć swoje z tego co udało nam się pozbierać. Użyliśmy zielonej piankoliny, możecie wykorzystać też ciastolinę lub plastelinę jako podłoże. Grzyby zrobiliśmy z żołędzi.


grzyby (3) grzyby (1)

Jeśli maluch właściwie się zaangażuje z całą pewności wymyśli również inne rzeczy, które można by stworzyć z zebranych skarbów. W ten sposób stworzycie niepowtarzalną makietę o tematyce jesienne.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.