Gry matematyczne dla najmłodszych od Kapitana Nauki – nauka przez zabawę

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
20190908_102331

„Nauka” dodawania, odejmowania i mnożenia dla 4,5,6 latka? Oczywiście, że tak! Wystarczy wykorzystać do tego odpowiednio dopasowane materiały, a nauka będzie zabawą.

Jeśli Twoje dziecko powoli wchodzi w świat liczb pora by poznało nowość od Kapitana Nauki – gra na mnożenie Żaby czy Kraby oraz grę matematyczną na dodawanie i odejmowanie Piraci.

Aby zachęcić małe dziecko do matematyki, pokazuj mu na każdym kroku, jak bardzo jest przydatna. Matematyka musi być czymś „namacalnym” wykorzystaj do tego chociażby jedzenie, coś co dziecko lubi. Pokazuj matematykę na każdym kroku. Mów o tym, że gdy masz w jednym ręku dwa jego ulubione cukierki, a w drugim kolejne dwa to razem masz dla niego cztery. A jeśli z czterech cukierków zostawisz jeden dla siebie to on dostanie trzy. Pamiętaj jednak by rzeczywiście dać mu te cukierki, to z pewnością wzmocni przekaz.

Nauka dziecka matematyki z wykorzystaniem jedynie symboli i zapisów nie będzie miała sensu, zapisy dla dzieci są zbyt skomplikowane i zniechęcają je do zagłębienia się w temacie. Dzieci muszą zrozumieć co kryje się pod tymi symbolami, dopiero wtedy zaczną angażować się w naukę. Liczcie na każdym kroku – minuty do wyjścia z domu, dni do urodzin dziecka, ilość książek na półce, liczbę produktów na liście zakupów, kroki do domu, kilometry do celu wycieczki, ilość kół lub siedzeń w samochodzie itd. Bawcie się matematyką niech będzie z Wami na każdym kroku.

Propozycje gier matematycznych od Kapitana Nauki na mnożenie – Żaby czy Kraby oraz gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie Piraci, pomogą Wam w nauce matematyki malucha. A wszystko w atmosferze zabawy. Obydwa zestawy zostały stworzone z pełną starannością, są produktami polskimi doskonałej jakości. Idealnie również dopasowane są do umiejętności percepcyjnych grupy docelowej. Zapakowane w kolorowe pudełka z ciekawą grafiką już od samego początku przykują ciekawość maluchów. Gry prócz zdolności matematycznych uczą logicznego myślenia, trenują pamięć, spostrzegawczość i koncentrację.  Zabawa nimi to nie lada wyzwanie dla małych rączek czyli ćwiczenia na motorykę małą – podniesienie żetonów, prostokątnych kart i położenie w odpowiednie miejsce nie jest wcale łatwym zadaniem dla dzieci. Piękne, kolorowa grafika przenosi graczy do bajecznego świata, pełnego pirackich przygód  oraz nad staw – daj się porwać prawdziwej przygodzie!

Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Piraci

To zabawa dla prawdziwych matematycznych odkrywców, nieustraszonych piratów, poszukiwaczy skarbów! Kto z nas jako dziecko nie chciał (chociaż na chwilę) zmienić się w odważnego pirata i ruszyć na poszukiwanie prawdziwych skarbów?

Nowy folder8

Jeśli chcesz zachęcić swojego malucha o do nauki, a ono dopiero wkracza w świat liczb, pokaż mu tę grę. A może Twoje dziecko  jest starsze i ma problemu z nauką dodawania i odejmowania w tradycyjny sposób ta gra też będzie dla Was przydatna. Z całą pewnością zachęci je do wzięcia udziału w matematycznej bitwie o skarby! Piraci to niezwykła gra dzięki której dziecko z łatwością opanuje podstawowe działania matematyczne (w zakresie 1-20). Nie zniechęci się trudnością zadań, szybko będzie w stanie samodzielnie je wykonywać.

Nowy folder11

Nowy folder10

Co ważne łatwość równań pozwoli mu szybciej dojść do wniosku, że matematyka wcale nie jest trudna. Najmłodsi nauczą się zasad rywalizacji i cierpliwości w oczekiwaniu na swój ruch, a jak wiemy (my rodzice) nie zawsze jest to taka prosta sprawa ;-). Umiejętność szybkiego dodawania i odejmowania będzie atutem w grze i dodatkową motywacją dla graczy, bo im szybciej rozwiążą działania, tym mają większą szansę na wygraną. Gra idealnie sprawdzi się podczas zabaw z rówieśnikami, jak i w czasie spędzanym z rodziną my bardzo chętnie bawimy się nią podczas wspólnych weekendów.

Nowy folder7

W skład zestawu wychodzą 4 plansze z rysunkami piratów, 96 żetonów z działaniami, wynikami i rysunkami skarbów. W środku pudełka znajdziecie również instrukcję (w języku polskim i angielskim) ze wskazówkami jak grać, ale możecie wykorzystywać wszystkie elementy zgodnie ze swoimi preferencjami. My po kilku rozgrywkach zgodnie z instrukcją rozpoczęliśmy zabawę w losowanie działań i poszukiwanie wyników ułożonych na podłodze na zasadzie kto pierwszy ten lepszy!

Nowy folder14

Żaby czy kraby – gra  matematyczna na mnożenie

To propozycja dla nieco starszych dzieci, które etap dodawania i odejmowania mają z sobą i wchodzą na nieco „wyższy” poziom. Gra ćwiczy liczenie w zakresie 100.  Gdy dziecko opanuje już wasze codzienne dzielenie i mnożenie na produktach „namacalnych” możecie wykorzystać grę od Kapitana Nauki.

KOLAGE

Kolorowe żaby i kraby. Gra nie tylko uczy zdolności matematycznych ale też angażuje wyobraźnię, pozwala zrozumieć istotę działań. Dzięki grze, dziecko prócz umiejętności mnożenia również ćwiczy koncentrację, pamięć i uczy się myślenia strategicznego, które doprowadzi go do zwycięstwa. Tu nie wystarczy liczyć, trzeba obrać właściwą strategię by zablokować ruchy przeciwnika.  Umiejętność mnożenia przyda się w przyszłości np. podczas zakupów, przy przeliczaniu składników, porcji itp. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę podczas codziennych obowiązków by ją utrwalić.

Nowy folder5

W grze może wziąć udział 2-4 graczy, rozgrywki trwają około 20-40 minut.

W skład zestawu wchodzą: 1 duża dwustronna plansza, 1 mała dwustronna plansza działań, 20 dużych żetonów, 4 małe żetony do wykonywania działań. Niestety nie udało nam się dobrze przetestować tej gry ponieważ Franek dopiero opanowuje dobrze dodawanie i odejmowanie. Gra z pewnością zostanie z nami na przyszłość i posłuży do nauki mnożenia i dzielenia za jakiś czas.

Nowy folder6

Nowy folder12

Nauka matematyki wcale nie musi być nudna. Najważniejsze to znalezienie sposobu na wspólną zabawę którą przy okazji będzie sposobem do nauki.

W calu śledzenia nowości zachęcam do polubienia Kapitana Nauki na FB – https://www.facebook.com/KapitanNauka/

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.