Gry dla dzieci od 2 lat cz.1

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
dsc04287

Zapraszam was do zapoznania się z ciekawymi propozycjami gier dla dzieci od 2 lat. Idealnie sprawdzą się na długie jesienne wieczory, by spędzić czas całą rodziną. W ciągu najbliższych 2 tygodni poznacie najciekawsze propozycje dla najmłodszych, a wśród nich propozycje od Granna, kapitana Nauki, Djeco, Trefl. W części pierwszej przedstawiam serię od firmy GRANNA.

Gry z serii Już Gram – GRANNA

Stworzone zostały z myślą o najmłodszych dzieciach. Na pudełku widnieje oznaczenie od 2-4 lat. Rekomenduję je jednak dla tych najmłodszych dzieci. Dla 3-4 latka mogą być zbyt proste przez co szybko mu się znudzą. Dla tych starszych dzieci karty posłużyć mogą jako forma utrwalenia lub przypomnienia rzeczy, które już wiedzą. Pudełka w których możecie schować elementy każdej gry zostały świetnie pomyślane – są zrobione z grubego kartonu, który nie zniszczy się po kilku otwarciach. Nie tak prosto go również otworzyć, dzięki czemu będziecie mieli czas szybko zareagować gdy zobaczycie, że maluch właśnie postanowił trochę pobawić się bez Was wszystkimi grami na raz 😉

Również same karty w środku zrobione są z grubej tektury, dzięki czemu posłużą Wam bardzo długo. Spokojnie możecie zostawić dziecko samo podczas zabawy, bez obawy, że je zniszczy. Każdy element jest na tyle duży, że nie ma możliwości jego połknięcia. Plakaty edukacyjne dołączone do zestawów możecie rozwiesić w pokoju dziecka, by codziennie mogło utrwalać sobie nowo poznane wiadomości. Gry mają oczywiście dodatkowa funkcję NAUKI. Podczas zabawy dziecko pracuje nad spostrzegawczością, pamięcią, koncentracją, słownictwem poznając lub ćwicząc nowe słowa. Zabawy od GRANNA są też formą ćwiczenia motoryki małej.

Bardzo podoba mi się, że wszystkie propozycje które pojawią się na stronie dziś i jutro, zarówno od wydawnictwa GRANNA jak i KAPITANA NAUKI, Trefl, Djeco zachęcają do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Nie chodzi więc jedynie o to, by wręczyć dziecku pudełko z zawartością i rozkoszować się ciszą (aczkolwiek czasem można wykorzystać je również do tak „niecnych” celów). Autorzy zapraszają do wspólnego spędzania czasu, w rodzinnym gronie podczas dobrej zabawy.

Poniżej krótkie opisy jak wyglądają poszczególne gry:

DOMKI

dsc04233

Dom kojarzy się nam pozytywnie, jest miejscem gdzie czujemy się bezpiecznie, gdzie lubimy wracać bo są tam nasi bliscy, na których zawsze możemy polegać. Dzięki grze możemy pokazać dziecku jak mieszkają zwierzęta od tych malutkich jak mrówka czy pszczoła, poprzez te nieco większe – pies, kura, wiewiórka, sójka, lis czy koń. Pozwólmy dziecku podejrzeć ich życie. Porozmawiajcie o tym jak domy powstają, o tym z jakich materiałów budują je zwierzęta lub jak przygotowują je dla nich ludzie.

granna4

granna5

Domki to zestaw 8 dwustronnych plansz oraz żetonów, plakatu edukacyjnego i instrukcji. Każda karta ma odpowiednio przygotowany otwór, do którego dziecko będzie musiało znaleźć mieszkańca. Autorzy gry proponują 3 jej warianty  zabawa w cienie, uzupełnianie układanki oraz pytania. Jeśli macie w domu małego bystrzyka zadajcie mu dodatkowe pytania, których listę znajdziecie w instrukcji. Aby poćwiczyć spostrzegawczość, przyjrzyjcie się obrazkom dokładniej i znajdźcie takie szczegóły jak podkowa konia, mała biedronka czy myszka, która właśnie wychodzi z norki.

granna6

dsc04266

Propozycja od wydawnictwa GRANNA będzie idealna dla małych odkrywców. Gra do kupienia tu —-> KLIK

AUTA

dsc04204

Nasze miasta i wsie pełne są samochodów specjalnych. Każdy z nich wygląda inaczej, ma inny kolor i kształt, wydaje charakterystyczny dla siebie dźwięk po którym można poznać go z daleka. Większość z nich dwulatek powinien już kojarzyć, przez co będzie mu łatwiej do każdego z nich dopasować odpowiadające mu elementy, nieodzownie z nim się kojarzące. Na kolorowych, grubych tekturowych kartach znajdziecie piękne obrazki z sympatycznymi zwierzętami w ważnych rolach – policjanta, lekarza, śmieciarza, operatora koparki, strażaka, rolnika, każdy w odpowiednim dla siebie wozie – radiowozie, ambulansie, śmieciarce, koparce, wozie strażackim oraz na traktorze.

granna

Zasady gry są proste, dziecko musi do każdego wozu dopasować elementy (puzzle) z nim związane by stworzyć pełen obrazek np. wóz strażacki – strażak, gaśnica i wąż strażacki. Aby uatrakcyjnić zabawę, autorzy proponują trzy warianty gry – zgadywanka-dobieranka, bardzo ważne zawody i kto szybciej.

granna1

granna-gry-2

Spróbujecie? Gra nie tylko dla chłopców! Do kupienia tu —> KLIK

PLASTUSIE

dsc04218

Kolorowe plastusiowe postacie zapraszają dzieci do wspólnej, wesołej zabawy! Jak wiecie jestem raczej zwolenniczką prawdziwych fotografii w książkach i grach dla dzieci, musze jednak przyznać, że takie ujęcie przyciągnęło uwagę Franka na dłużej.  Jest to typowa gra memo idealna zabawa na ćwiczenie pamięci. Autorzy jednak zadbali i tym razem o urozmaicenie zabawy i proponują jeszcze dwie wersje – znajdowanka oraz plastusiowe opowieści. Ostatni wariant wyjątkowo przypadł do gustu Frankowi, wspólnie bawiliśmy się w wymyślanie przygód plastusiowych przyjaciół. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy Franiowi spodoba się jakaś konkretna historia i chce by powtórzyć ją jeszcze raz, a ja ze względu na jej zawiłość (często ponosi nas wyobraźnia) nie jestem w stanie tego zrobić 😉

granna2

Dodatkowo plastusie uczą angielskiego małego odkrywcę! Na plakacie dołączonym do każdego zestawu znajdziecie obrazki z angielskimi oraz polskimi podpisami w czterech kategoriach: ubrania, jedzenie, zwierzęta i transport. Jeśli chcecie możecie spróbować tworzyć historię z użyciem tych właśnie słów, przy okazji je utrwalając. Obrazki na plakacie też są plastusiowe.

granna3

granna-gry-3

Gra to kupienia tu —-> KLIK

ZWIERZĄTKA

dsc04274

Pod tą nazwą kryje się zabawa świetnie znana chyba wszystkim na świecie – domino. Sami w domu mamy kilka jej wersji od malutkich po ogromne kartoniki. Przyznam szczerze, że jest to zabaw, która mi osobiście nigdy się nie nudzi. Wydawnictwo GRANNA postawiło na wydanie w wersji z sympatycznymi zwierzątkami. Do wspólnej zabawy zaprasza nas mała wiewiórka, żaba, motyl, ptaszek i gąsienica.

granna10

Tak jak we wspomnianych wyżej grach i tym razem autorzy proponują rozszerzeni zabawy o dwie kolejne wersje – pytania oraz układanka. Porozmawiajcie o wycieczce do lasu, zwierzętach, które moglibyście tam spotkać. Może taka rozmowa zachęci Was do wspólnego spaceru?

granna12

Plakat, dołączony do zestawu, zawiera obrazki z cyframi od 1-7, macie więc okazję pouczyć się liczenia razem z sympatycznymi zwierzętami z domino. Grę kupicie tu —> KLIK

MAMUSIE

dsc04251

Ten zestaw powinien znaleźć się na półce u każdego z Was! Piękna grafika ukazuje malutkie zwierzęta oraz ich opiekuńcze mamy. Puzzle od GRANNA idealnie sprawdzą się jako pierwsze puzzle dla malucha, idealnie ćwiczą motorykę małą.

granna8

W pudełku znajdziecie 12 dwuelementowych puzzli, zadaniem malucha będzie odnalezienie każdemu małemu zwierzakowi jego mamy. Karty dopasowane są kolorami, macie więc okazję poćwiczyć również kolory. Jeśli wersja w dobieranie zwierząt znudzi się Waszemu dziecku możecie zagrać w wersję memo oraz pytania.

granna7

granna9

Gra do kupienia tu —> KLIK

W kolejnym wpisie znajdziecie propozycje od wydawnictwa Trefl, Kapitan Nauka i Djeco. Wkrótce również propozycje dla dzieci od 3 roku życia.

Zapraszam do śledzenia nowości!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.