Gramy na bębenkach

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
bebenki

W grę „Malutki grajek” można śmiało zaangażować 7-8 miesięczne dziecko, gdy siedzi samodzielnie. Ta prosta gra rozwija koordynację, spostrzeganie dzięków i dodatkowo, dostarcza masę pozytywnych emocji. Nasze dzieci, mimo, że już starsze, bardzo chętnie bawią się w ten sposób, w dalszym ciągu.

DSC01290 Potrzebujemy:

• garnki różnego koloru i wielkości
• metalowe lub drewniane pudełka
• plastikowe pojemniki
• koszyki i wiaderka
• drewniana łyżka (1-2 szt.)

Jak grać?

Rozłóżcie wszystkie przedmioty w półkolu. Posadźcie do niego dziecko i dajcie mu drewnianą łyżkę. Za pomocą drugiej łyżki pokażcie maluchowi jak stukać. Możecie przy tym mówić: „Więc tak! Więc tak! Boom-boom-boom! Zastukajmy razem, a teraz Ty sam”. Pozwól dziecku bawić się „instrumentami”, niech przewróci garnek, niech pogryzie łyżkę, niech sam tworzy nowe wersje tej zabawy.

Rozwój koordynacji, u dziecka do roczku, podczas zabawy w „małego grajka”

Spróbujcie przemieszczać przedmioty podczas zabawy. Postawcie jeden garnek bliżej dziecka, drugi nieco dalej. Niech dziecko samo przysuwa się do „instrumentów” .

Postrzeganie dźwięków

Wybierzcie takie przedmioty, które brzmią zupełnie inaczej. Po czasie zauważycie, że dziecko częściej stuka w dany przedmiot, co oznacza, że dźwięk wydobywający się podczas uderzania w niego, najbardziej mu się podoba.

DSC01292

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.