Gra Tactilo Loto – Lotto Ruletka Dotykowa – DJECO – recenzja + 10 % ZNIŻKI DO SKLEPU

Comment

ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-5

Wśród zabaw sensorycznych, inaczej zwanych zmysłowymi, najważniejszymi są te, które pozwalają na doświadczanie świata poprzez zmysł dotyku. Jest to takie ważne, ponieważ dotyk jest najbardziej rozległym ze wszystkich zmysłów. Zabawy sensoryczne mają dostarczać różnorodnych bodźców niezbędnych do rozwoju zmysłów malucha, jednocześnie poszerzając w ten sposób świat jego doznań.

Do tego typu rozrywki nie potrzebujecie skomplikowanych zabawek, jesteście w stanie, przy użyciu produktów dostępnych w każdym domu, odpowiednio stymulować zmysł dotyku. Całe mnóstwo przykładów na zabawy sensoryczne znajdziecie oczywiście na zainspiruj malucha, jeśli jednak chcecie skorzystać z dostępnych na rynku produktów polecam Wam grę francuskiej firmy Djeco – Tactilo Loto, którą możecie kupić w sklepie Ene-Due. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest ją dostać. Gra Lotto Dotykowe – Zwierzęta jest grą zdecydowanie stymulującą zmysł dotyku.

tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-1

Gra zawiera 18 kart ze zwierzakami oraz plansze do gry. Plansza została podzielona na 6 części, na każdej z nich inny rodzaj materiału, plus trzy obrazki zwierząt. Dodatkowo każda część jest w innym kolorze, a kolory odpowiadają kartą. Na kartach znajdziecie zwierzęta, a ich fragmenty wyłożone są innym materiałem (po 3 sztuki z każdym materiałem). Karty możecie schować do dołączonego do zestawu woreczka, który będzie potrzebny również podczas rozgrywki.  Kwadratowe karty z zaokrąglonymi rogami, dodatkowo bardzo grube , z kolorowym, dużym i wyraźnym obrazkiem, spokojnie mogą posłużyć nawet młodszym dzieciom.

tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-3

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 2,5- 3 roku życia, myślę jednak, że bardzo fajnie posłuży również dla dzieci młodszych, jako materiał do nauki oraz stymulacji zmysłu dotyku. W pudełko nie znajdziecie polskiej instrukcji, możecie jednak pobrać ją TU – > tactilo-loto-djeco-instrukcja.

tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-4

Zasady są jednak bardzo proste – w pierwszej kolejności umieszczacie wszystkie żetony w woreczku. Pierwszy gracz kręci ruletką i obserwuje na jakim materiale zatrzyma się strzałka. W razie gdyby zatrzymała się pomiędzy dwoma, należy zakręcić jeszcze raz. Teraz należy dotknąć wylosowane futerko, by się z nim zapoznać, a później jedynie po dotyku odszukać w woreczku kartę z taką samą fakturą. Jeśli karta zostanie wylosowana poprawnie, można ja zatrzymać i oznacza to, że gracz zdobywa punkt, w razie pomyłki kartę należy ponownie włożyć do woreczka. Teraz kolej na następną osobę. Jeżeli w woreczku nie ma już karty z dana fakturą, należy ponownie zakręcić kołem.

tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-2

Wydawca proponuje również dwie dodatkowe wersje gry dla dzieci młodszych.

Wersja 1 – Każde dziecko bierze  z woreczka kartę i musi odpowiednio dopasować ją do materiałów na kole.

Wersja 2 – Wszystkie karty należy rozłożyć  na stole, obrazkami do góry. Pierwszy gracz kręci kołem i spośród kart wybiera jedną, która odpowiada wylosowanemu materiałowi.

Co ciekawe gra od Djeco może również posłużyć jako materiał terapeutyczny (w warunkach domowych), przyda się dla dzieci, które mają nadwrażliwość rączek. Poszukiwanie (samym dotykiem, bez podglądania) kart w woreczku pozwoli oswoić się im z dotykiem rożnych faktur.

tactilo-lotto-lotto-sensorycznedjeco-8

Po skończonej grze wszystko możecie schować do kolorowego pudełka, z twardej tektury, zamknąć i schować na półkę. Gruba tektura wykorzystana do produkcji opakowania, gwarantuje Wam, że gra nie zostanie szybko zniszczona.

Gra Djeco, prócz tego, że stymuluje zmysł dotyku, dodatkowo ćwiczy skupienie, koncentrację – wbrew pozorom nie tak łatwo jest odnaleźć poszukiwane zwierzę, o określonej fakturze, bez zaglądania do woreczka.  Z cała pewnością posłuży Wam również jako punkt wyjścia do rozmów na temat zwierząt i różnic między nimi i ich fakturami.

Powyższą grę oraz inne firmy DJECO (i nie tylko) znajdziecie na stronie ENE-DUE

!!!!!!!!!!!Uwaga!!!!!!!!!

Sklep ENE-DUE przygotował dla Was specjalną zniżkę w wysokości 10% na całe zakupy w ich sklepie. Zniżka obowiązuje do 28.04 (włącznie) już od dziś. W sklepie znajdziecie wiele propozycji od firmy DJECO ale nie tylko. Po zrobieniu zakupów wpiszcie hasło „ZAINSPIRUJMALUCHA” ,a rabat naliczy się automatycznie. Hasło należy wpisać w miejsce „posiadasz kod rabatowy”. Hasło należy wpisać łącznie i dużymi literami.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.